Щороку він прийматиме близько 15 хлопчиків і дівчаток до семи років. Із ними займатимуться досвідчені педагоги, які допомагатимуть соціалізуватися та підготуватися до школи. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Відкриття реабілітаційного центру для дошкільнят-аутистів – довгоочікувана подія для сотень батьків області. З дітьми займатимуться професіонали, які володіють найсучаснішими методиками виховання. Для створення такого закладу з обласного бюджету було виділено понад 2 мільйони гривень, – розповів Валентин Резніченко. – Нині це перший в області державний центр для реабілітації дітей-аутистів».

Реабілітаційний центр для дошкільнят-аутистів створили при багатопрофільному навчально-реабілітаційному ресурсно-методичному центрі корекційної роботи та інклюзивного навчання у Дніпрі.

_1_147323669679265-276A

Під нього виділили окрему одноповерхову будівлю. Це була колишня трудова майстерня з верстатами 30-х років. Застарілим обладнанням ніхто не користувався, а саме приміщення потребувало ремонту. Будівлю реконструювали. Утеплили фасад, полагодили покрівлю, встановили нові вікна, замінили всі комунікації. Всередині облаштували навчальні кабінети, ігрові, соляну кімнату та міні-баню.

Головне завдання, розповідає директор Ірина Родименко, адаптувати дітей до життя в соціумі. Навчити їх спілкуватися з іншими, розкрити потенціал і хист до якоїсь справи. «Серед аутистів багато успішних спортсменів, музикантів, математиків. Ми допоможемо розкритися кожній дитині», – розповіла Ірина Родименко.

Працюватимуть із дітьми підготовлені фахівці, які знайомі з програмами французьких та американських педагогів. Вони орієнтовані на індивідуальний підхід до кожного.

«Методики обираємо безпосередньо під час роботи з дітьми, бо діти незвичайні, їхній настрій мінливий. Моторику рук та тіла розвиваємо за допомогою малювання, ліплення, виготовлення ляльок. Усі уроки проходять під музику», – розповіла викладач арт-терапії Світлана Ільїнська.

На заняттях присутні і батьки дітей. Олександра Сухонос приходить сюди разом із п’ятирічною донькою Алісою. Раніше вони займалися з приватними спеціалістами. Відкриттям безкоштовного центру жінка задоволена.

«Дітки-аутисти погано концентруються, швидко втомлюються та втрачають зацікавленість. Тому заняття в центрі тривають по 20 хвилин. Загалом маємо близько чотирьох «уроків» на день, – розповіла Олександра Сухонос. – Моїй дочці у центрі подобається, вона з задоволенням сюди приходить. Тут все на високому рівні – і досвідчені педагоги, і сучасний інтер’єр. Підготовка Аліси до звичайної школи стане для нас справжньою перемогою».

У центрі не лише навчають, але й консультують. Батьки можуть звертатися до центру по поради та навчальні посібники.

Центр знаходиться за адресою: вул. Ляшка-Попеля, 1. Тел.: (0562) 377 20 14.

На Дніпропетровщині мешкають майже 400 дітей-аутистів, понад 300 із них соціалізовані.

Інформує прес-служба Дніпровської ОДА

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *