У Львові відбувся міжнародний майстер-клас для менторів-лідерів програми «Класна школа». Тренінг став відправним пунктом для початку третього етапу проекту «Класна школа» в Україні. Мета майстер-класу – підготувати кваліфіковану групу менторів-лідерів серед представників шкіл-учасників попередніх етапів проекту, які відзначилися особливими досягненнями та добрими практиками.

У заході взяли участь ініціативні й досвідчені вчителі з різних регіонів України, де успішно діють школи – Тернопільщини, Київщини, Львівщини, Волині, Хмельниччини, Дніпропетровщини, Черкащини, Запоріжжя та Одеси. Учасники майстер-класу поділилися цікавим досвідом роботи з шкільними командами в блогах, підготували описи проектів, які реалізували разом із своїми учнями.

Під час занять розглядали питання розуміння програми, її концепції, цілей і принципів «Класної школи»; завдання й роль вчителів-менторів, їхнє вміння передавати знання іншим; підготовку шкільного кодексу (дискусії у класі, дискусії у школі, завдання ІКТ, освітні проекти і ярмарки 2.0); працю з використанням методу дискусії й освітнього проекту та багато інших важливих аспектів роботи ментора-лідера. Водночас як досвідчені тренери та викладачі вчителі-учасники створювали додатковий ресурс ідей, розробок, методик, що були ретельно зафіксовані для подальшого поширення. Учасники одержали методичні рекомендації та роздаткові матеріали.

Триває новий етап проекту «Класна школа». Проект реалізується Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» у партнерстві із польською неурядовою організацією «Школа з класом», Фондом «Освіта для демократії» в рамках програми RITA, за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Представники будь-якої школи можуть долучитися до проекту. Детальна інформація про проект розміщена на сайті.

За інформацією МОН України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу