Двоє викладачів ЖДУ імені Івана Франка – завідувач кафедри англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті, професор Інна Самойлюкевич і професор кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики Лариса Калініна – беруть активну участь у спільному проекті Міністерства освіти і науки України та Британської Ради в Україні «Шкільний учитель нового покоління», метою якого є створення та впровадження нової програми підготовки вчителів англійської мови у вищих навчальних педагогічних закладах України. За новою моделлю методичної підготовки майбутніх учителів англійської мови у ЖДУ вже почали роботу другокурсники спеціальностей «Початкова освіта» (зі спеціалізацією англійська мова) та «Філологія» (англійська мова).

Науковці ЖДУ імені Івана Франка – завідувач кафедри англійської мови з методиками викладання у дошкільній та початковій освіті, професор Інна Самойлюкевич  і професор кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики Лариса Калініна  – розпочали працювати над проектом МОН України та Британської Ради «Шкільний вчитель нового покоління» ще три роки тому. За цей час викладачами університету було реалізовано два етапи програми, а наразі стартував третій.

За словами професора Лариси Калініної, Проект «Шкільний вчитель нового покоління» має кілька етапів. Спочатку в березні 2013-березні 2014 року було проведене допроектне дослідження, яке дало змогу визначити сучасний стан підготовки майбутнього вчителя іноземних мов в Україні, його відповідність вимогам часу, вивчити досвід університетів України, Великої Британії та інших країн. Другим етапом стала розробка нової Національної Програми підготовки шкільного вчителя англійської мови. І вже цього року пілотував третій етап. Його новація в тому, що вивчення курсу «Методика викладання англійської мови» розпочинається з  другого курсу. Це означає, що уже з другого курсу студенти ходитимуть до школи на практику та ділитимуться з учителями досвідом. Раніше ж методику вивчали на 3-4 курсах. Модерна система дасть змогу в подальшому вивчати англійську мову в школах по-новому. В ЖДУ у цій програмі задіяли групу Інституту педагогіки спеціальності «Початкова освіта» (зі спеціалізацією англійська мова) та групу Інституту іноземної філології спеціальності «Філологія» (англійська мова).

Зауважимо, що для викладачів ЖДУ імені Івана Франка тема підготовки вчителя іноземної мови нового покоління не нова. З цієї проблеми ними опубліковано багато наукових статей. Відтак, університет успішно впорається із завданням: запровадження нової моделі методичної підготовки майбутніх учителів англійської мови. Очікується також, що для мінімізації ризиків впровадження програми МОН України та Британської Ради в Україні будуть проводитись методичні майстерні, тренінги та конференції.

Нагадаємо, що в 2016/2017 навчальному році до цього програмного курсу приєдналися 11 університетів: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського; Державний вищий навчальний заклад «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»; Житомирський державний університет імені Івана Франка; Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького; Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова; Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя; Рівненський державний гуманітарний університет; Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини; Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Ці вищі навчальні заклади продовжать пілотний проект у 2018-2019 роках для забезпечення безперервного досвіду. За впровадженням програми буде здійснюватися моніторинг, за результатами якого всім університетам, що готують учителів англійської мови, будуть пропонувати приєднуватися до програми.

 Прес-центр ЖДУ ім. І. Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *