6 вересня відбулося підписання договору про співпрацю між Маріупольським державним університетом і Ґете-Інститутом. З цією метою МДУ відвідали Генеральний консул Німеччини в Донецьку (офіс Дніпро) Вольфґанґ Мьоссінґер і заступник директора, керівник мовного відділу Ґете-Інституту в Україні Сюзанна Бекер. Зарубіжні гості зустрілися з керівництвом університету та студентами, які вивчають німецьку мову.

Підписаний договір передбачає участь вишу в пілотному проекті Ґете-Інституту «Вчимося навчати німецької» (DLL – Deutsch Lehren Lernen), націленому на покращення мовної компетенції студентів, які вивчають німецьку, а також підвищення кваліфікації викладачів МДУ і вчителів маріупольських шкіл. Проект буде реалізований у трьох містах України: Маріуполі, Ніжині та Вінниці, причому Маріупольський державний університет першим випробує нову методику викладання німецької мови, розроблену інтернаціональною командою досвідчених фахівців за сприяння Ґете-Інституту.

IMG_6263

На сьогодні виш підготував понад 200 фахівців у галузі німецької мови та літератури, активно співпрацюючи з такими авторитетними організаціями, як Ґете-Інститут і Німецька служба академічних обмінів (DAAD). За словами ректора МДУ, професора Костянтина Балабанова, університет має намір продовжити популяризацію німецької мови та культури в Маріуполі, тим паче, що для цього є всі умови: міцні міжнародні зв’язки, кваліфікований та ініціативний кадровий склад, а головне – бажання як викладачів, так і студентів працювати та вдосконалюватися в цьому напрямку.

Однією з кращих випускниць спеціальності «Мова та література (німецька)» МДУ є нинішній завідувач кафедри німецької та французької філології, доцент Юлія Кажан. Вона першою пройшла курси DLL-тренерів на базі Ґете-Інституту і тепер виступає координатором проекту «Вчимося навчати німецької» в університеті.

07-09-mdu.9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a9212

На сьогодні понад 400 студентів МДУ вивчають німецьку як першу, другу або третю іноземні мови. Відповідно до умов договору з Ґете-Інститутом, Маріупольський держуніверситет інтегруватиме узгоджені блоки серії «Вчимося навчати німецької» у свої навчальні програми. Таким чином, у рамках проекту студенти отримають безкоштовні навчальні посібники та доступ до онлайн-курсів на платформі Moodle Ґете-Інституту.

Відповідаючи на запитання студентів, Генеральний консул Німеччини в Донецьку (офіс Дніпро) Вольфґанґ Мьоссінґер зазначив, що є великі перспективи отримати стипендії на навчання в Німеччині через Німецьку службу академічних обмінів, а також висловив надію на розвиток німецького бізнесу в Маріуполі та інших містах України, що є додатковою можливістю для працевлаштування української молоді.

konfobshh

Підписання угоди про співпрацю з Ґете-Інститутом – це ще один крок на шляху зміцнення відносин МДУ з німецькими партнерами з метою підвищення якості викладання німецької мови в університеті та у Маріуполі загалом.

Інформує МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *