Конкурс-огляд партисипативних проектів для дітей і молоді «Ми можемо більше!» чекає учасників. Громадянська партиципація означає залучення до прийняття рішень, які впливають на життя кожного громадянина та суспільства загалом, і спільну роботу для знаходження шляхів вирішення проблем громади.

Діти та підлітки не обов’язково є більш творчими, демократичними чи відкритими, ніж дорослі, але вони – інші, і вони привносять нові аспекти та перспективи в процеси прийняття рішень. Тому так важливо залучати дітей і підлітків, в ідеалі за підтримки дорослих, до опрацювання певних проблем і розробки власних проектів участі в житті громади.

За допомогою проекту «Ми можемо більше! – Сприяння громадянській партиципації молоді» ми хочемо підтримати партиципацію дітей і підлітків в Україні. Для цього було проведено три майстер-класи для представників громадських організацій і вчителів із різних регіонів країни. Впевнені, що в різних куточках країни здійснюється безліч волонтерських, екологічних, культурних, освітніх та інших ініціатив, спрямованих на формування активної громадянської позиції та залучення дітей і молоді. В рамках проекту ми запрошуємо всіх зацікавлених дітей і підлітків розробити та реалізувати власні проекти або поділитися успіхами вже здійснюваних ініціатив.

Запрошуємо до участі в конкурсі-огляді партисипативних проектів для дітей та молоді в Україні, що триває з 15 серпня по 10 жовтня 2016 р.

Умови участі в конкурсі-огляді:

Діти і підлітки за наставництва дорослих (представників НГО, вчителів, батьків та ін.) розробляють і реалізують власну ініціативу, спрямовану на вирішення проблем громади чи задоволення своїх інтересів, які мають суспільне значення. Група сама визначає тему, знаходить спонсорів і кошти і реалізує партисипативних проект, дотримуючись визначених для таких проектів критеріїв (див. нижче).

Щоб стати учасником конкурсу-огляду, необхідно відзняти та змонтувати короткий промо-ролик від 2 до 4 хвилин про свій проект, що і як було зроблено, який досягнуто результат, який суспільний ефект отримано.

Це коротке відео треба завантажити на youtube.com або vimeo.com та надіслати посилання на адресу  m18.org.ua@gmail.com для громадської презентації та оцінювання до 10 жовтня.

Оцінка проектів шляхом відкритого інтернет-голосування з 15 – 20 жовтня:

Комісія з експертів із питань молодіжної партиципації до 15 жовтня перевірить проекти на дотримання загальних критеріїв партисипативних проектів і виставить їх на громадське голосування в інтернеті з 15 – 20 жовтня.

Шляхом відкритого голосування будуть обрані кращі партисипативні проекти, які отримають запрошення представити їх на Київському дитячо-юнацькому форумі «М18 – Ми можемо більше!» 29 жовтня в Київраді.

До 10 учасників найкращого проекту, який набере найбільшу кількість голосів в інтернет-голосуванні, буде подарована можливість освітньої поїздки в Берлін з 5.12 – 11.12. 2016 р.

Основні критерії для проектів

Основні критерії, які повинні бути враховані учасниками, щоб взяти участь у конкурсі-огляді й перемогти:

 • Демократичність: проект відповідає демократичним засадам і не несе в собі расистського або дискримінаційного характеру.
 • Рівність: проект не є проектом тільки для «обраних» дітей, у ньому також можуть взяти участь діти та підлітки, котрі ще не мають досвіду громадянської партиципації. Дівчата і хлопці мають однакові права та можливості. В проекті можуть брати участь діти і молодь з різних соціальних верств суспільства, різних шкіл, з різними здібностями і талантами.
 • Добровільність: участь дітей і підлітків у проекті є добровільною.
 • Власна ініціатива: молоді люди самі вирішують, якій темі присвятити свій проект.
 • Серйозність підходу, прийняття та обходження: діти та підлітки сприймаються серйозно як експерти з теми, яку вони обрали.
 • Спільне формулювання цілей: проект формується та планується разом із молодими учасниками.
 • Вчасне виконання: проект на час проведення конкурсу або вже є реалізованим, або хоча б почав свою роботу і буде реалізований у задані строки (до 31 грудня 2016 р.)
 • Справедливість методів: у всіх учасників є можливість представити свої ідеї та реалізувати їх в повній мірі.
 • Прозорість та відкритість: молоді люди розуміють та можуть спостерігати за процесами, які викликала їх діяльність. Подальший хід внесених ідей може бути ними перевірений.
 • Робота з громадськістю: робота з громадськістю є важливим компонентом для успішності проекту.

Ще раз основна інформація про конкурс-огляд партисипативних проектів:

 • Кінцева дата подачі робіт (відеороликів): 10 жовтня
 • Інтернет-голосування: 15 – 20 жовтня
 • Київський дитячо-юнацький форум та оголошення переможців: 29 жовтня
 • Головна нагорода – групова поїздка в Берлін: 5.12 – 11.12. 2016 р.

Контактна інформація: Ірина Іванюк, заступник голови Агенції розвитку освітньої політики iivanyuk@yandex.ru +38044 4560814