Центр захисту тварин європейського рівня  відкрили за адресою у Житомирі 20 вересня. Його очолила Олександра Мельник. Уже кілька років дівчина разом із волонтерами займалася такою діяльністю у міні-притулку «Лучик».

Присутній на заході декан факультету ветеринарної медицини Житомирського національного агроекологічного університету Анатолій Ревунець зазначив, що Олександра неодноразово приходила на зустрічі зі студентами – розповідала про свою роботу, ділилася правилами поводження із безпритульними тваринами, запрошувала долучитись до команди міні-притулку по догляду за тваринами.

Ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, який також завітав на відкриття Центру разом із проректором з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку Іваном Мартинчуком, наголошує на необхідності продовження такої співпраці, але вже в новому форматі.

Зокрема, під час урочистостей Олександра Мельник вручила керівництву Житомирського національного агроекологічного університету документ, в якому запрошує на практику і стажування в Центр захисту тварин студентів цього навчального закладу.

Таку пропозицію Олег Скидан підтримує і наголошує, що співробітники факультету ветеринарної медицини  і технологічного факультету зможуть обмінюватися успішним досвідом із працівниками та волонтерами Центру.

Зокрема, у ЖНАЕУ вихованці гуртка «Кінолог» впроваджують українсько-канадський проект «Друг героя», у рамках якого готують тварин для   реабілітації  учасників АТО. Такий напрямок роботи планують незабаром освоїти і в Центрі.

Ректор ЖНАЕУ, а також проректор і декан оглянули операційну Центру, де розташоване спеціальне хірургічне обладнання, після- та доопераційні вольєри. Саме до проведення операцій (стерилізації тварин із вулиці) мають залучати студентів агроуніверситету. Деякі студенти та випускники Житомирського національного агроекологічного університету вже нині працюють у закладі.

У Центрі облаштовано ветеринарну клініку з усім необхідним обладнанням для проведення операцій, а згодом планують проводити кінологічні навчання та каністерапію. При Центрі проводитимуть операції та щеплення безпритульних тварин, а також надаватимуть платні послуги для домашніх тварин.

Читайте також: В Ужгородському національному університеті відкрили ще один медичний факультет

Керівник Центру Олександра Мельник каже, головна мета, яку перед собою ставить колектив – це комплексне розв’язання проблеми безпритульних тварин у Житомирі.

Нині безпритульних тварин відловлюють по місту. Проводять стерилізацію, деякий час тримають під наглядом і повертають у місце вилову. У Центрі залишаються лише тварини з інвалідністю.

Житомиряни можуть звернутися безпосередньо у Центр за вказаною адресою або подати інформацію за номером 1580, щоб працівники закладу провели стерилізацію тварин із певного району. В розробці сайт Центру, де таку заявку можна буде подати в онлайн-режимі.

 Прес-служба Житомирського національного
агроекологічного університету

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *