22 вересня 2016 року міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом.

У зустрічі взяли участь заступник міністра Павло Хобзей, аташе з питань культури Литовської Республіки в Україні Юргіс Гедріс, представники міністерства.

Міністр подякувала литовським експертам за допомогу в розвитку освіти і науки України та поінформувала про реформи в освітній галузі. Міністерство освіти і науки України продовжує роботу над імплементацією Закону України «Про вищу освіту», що був прийнятий у 2014 році. «Цей закон практично відкрив можливість для співпраці українських університетів та гармонізації їх програм з міжнародними», – наголосила Лілія Гриневич.

Окрім того, участь України в Програмі ЄС «Горизонт 2020» в якості повноправного членства, дає можливість вибудовувати зв’язок між науковими установами та університетами для спільної дослідницької, наукової роботи двох держав.

Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс розповів про співпрацю та спільні з українською стороною проекти. Зокрема, вже четвертий рік відбувається конкурс есе для українських школярів та молоді «Я – європеєць». Уряд Литви щороку збільшує кількість студентських стипендій та сприяє академічному обміну литовських та українських вищих навчальних закладів.

Читайте також: ПНУ імені Василя Стефаника став членом міжнародної університетської спільноти «Один пояс – один шлях»

Під час зустрічі сторони також обговорили питання інтернаціоналізації освіти, академічної мобільності. Окрім того, порушувалася тема обміну досвідом серед учителів литовських та українських шкіл, у першу чергу, вчителів з Донбасу, а також вивчення литовської мови у вищих навчальних закладах.

Сторони запевнили одна одну, що й надалі підтримуватимуть дружні відносини та будуть розвивати співпрацю в галузі освіти й науки.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *