Нещодавно дружина Президента України, Голова Благодійного Фонду Порошенка пані Марина Порошенко в Нью-Йорку провела зустріч із керівним складом департаменту освіти штату Нью-Йорк.

У ході розмови пані Порошенко  презентувала директору департаменту освіти Кармен Фаринья напрацювання та вже наявні результати роботи команди Благодійного Фонду Порошенка в напрямі розвитку інклюзивної освіти в Україні. Заступник директора Корін Релло-Ансел, яка відповідає за спеціальну освіту в навчальних закладах штату, розповіла про реформу щодо соціалізації та включення дітей з інвалідністю до навчального процесу, що масштабно розпочалася в штаті Нью-Йорк у 2010 році. Ця програма реформування так само, як і в Україні, розпочалася із запровадження пілотного експериментального проекту.

Зокрема, йшлося про нормативно-правову базу в галузі освіти дітей з інвалідністю, про пакети інструкцій для адміністрацій шкіл, педагогів і вузькопрофільних спеціалістів, про систему визначення освітніх, реабілітаційних та соціальних послуг для особливих учнів. А також про соціальний аспект сприйняття особливих учнів однолітками та батьками дітей без вад розвитку.

cb731a7af24fd9aae22ad2f1f17863ae_1474547084_extra_large

Марина Порошенко звернула особливу увагу на той факт, що вивчення світового  досвіду, зокрема американської системи адміністрування, допоможе Україні швидше розробити власну дієву модель інклюзивної освіти. «Вивчення міжнародної практики пришвидшить розвиток інклюзивного освітнього середовища в Україні, сприятиме ефективному втіленню прогресивних методів, розширить соціальні можливості для наших дітей та загалом змінить ставлення до людей з інвалідністю».

bd2928187ec432d5f649b46833f2e36b_1474547083_extra_large

Адміністрація Департаменту освіти передала дружині Президента значний обсяг матеріалів юридичного та методичного характеру. Сторони домовилися про методичну допомогу в  подальшій роботі та системний обмін досвідом.

Комплексний підхід роботи команди офісу дружини Президента України та Благодійного Фонду Порошенка щодо системного дослідження американського досвіду спрямований на максимальне прискорення темпів впровадження інклюзивної освіти в Україні.

Інформує офіційне інтернет-представництво Президента України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *