У  різних регіонах України, у тому числі в Запорізькій області, започатковано пілотний проект «Молодь дебатує»,  спрямований на розвиток комунікативних навичок та критичного мислення молоді через навчання не тільки грамотно відстоювати власні погляди, а й поважати позицію співрозмовника, дискутуючи на суспільно важливі теми.

Реалізацію проекту взяли на себе партнерські організації «Internationales Haus Sonnenberg» та «EdCamp Ukraine» за підтримки департаменту освіти і науки Запорізької ОДА та Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Пілотний етап реалізується на базі восьми шкіл Дніпровської, Запорізької, Миколаївської та Харківської областей протягом червня – грудня 2016 року. У Запорізькій області його учасниками стануть Мелітопольська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів № 23 та Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ – ІІІ ступенів “Січовий колегіум”.

За словами організаторів, найважливішим аспектом у методиці «Jugend debattiert» є те, що, начебто граючи за себе, учасникам необхідно також уміти працювати в команді, не лише переконувати у власній позиції, а й дослухатися до думки інших. За ідеєю, переможцями визнаватимуться  не ті, хто найактивніше висловлюється, а ті, хто дає можливість усім учасникам дебатів максимально долучитися до обговорення, сприяє продуктивності дискусії, максимально просуває дебати вперед, даючи можливість глибокого й різностороннього висвітлення проблеми.

Інформує прес-служба Запорізької ОДА