Протягом наступних двох років у столиці створять понад 10 тисяч додаткових місць у дошкільних навчальних закладах. Таке доручення сьогодні під час розширеного засідання колегії дав голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.

«Кожного року число дошкільнят у середньому збільшується на 3-4 тисячі осіб. Тому нам потрібен чіткий план вирішення проблеми –створення додаткових місць у дитсадках. Місто повинно активізувати роботу у цьому напрямі і працювати на попередження виникнення дефіциту. Я переконаний, що вже протягом наступного року у мережі ДНЗ столиці з’явиться понад 10 тисяч нових додаткових місць», – зазначив очільник КМДА.

У головному управлінні статистики інформують, що в останні роки спостерігається позитивна динаміка народжуваності дітей у столиці. Так,  у 2008 році народилось 28,3 тис дітей, у 2009 році – 31,8 дітей, у 2010 році – 32,3 тис дітей, у 2011 – майже 32 тисячі. Тому кількість дітей у садках протягом року збільшується приблизно на 4 тисячі.

Сьогодні у столиці функціонують 684 ДНЗ різних типів і форм власності. У них виховується майже 95 тисяч юних киян. Проте існуюча мережа дошкільних навчальних закладів не задовольняє потреби міста у повному обсязі. Загалом у столичних дитсадках на 100 місць припадає 112 дітей.

Зауважимо, що до 1 вересня 2012 року у працюючих дитячих садках відновлено 81 групу на 1 600 місць, що рівнозначно 7 дошкільним навчальним закладам проектною потужністю 12 груп, 220 місць кожний. Найближчим часом мережу дошкільних навчальних закладів буде збільшено на понад 3 000 місць, а до 2015 року заплановано відновлення роботи 38 дошкільних навчальних закладів.

Крім того, продовжується поступова реорганізація шкіл-дитячих садків у дошкільні навчальні заклади. Цього року школи-дитячі садки «Зернятко» (Дніпровський район) та «Кобзарик» (Шевченківський район) розпочнуть свою роботу як дошкільні навчальні заклади. Аналіз використання приміщень загальноосвітніх навчальних закладів надав можливість для відкриття цього року додаткових груп для дітей старшого дошкільного віку з короткотривалим перебування у школах. Так, у Шевченківському районі на базі ЗНЗ №№ 28, 53 відкрито по одній групі від дошкільних навчальних закладів №№ 428, 78 (2 групи/40 місць); у Святошинському районі – на базі ЗНЗ №№ 50, 203 відкрито по 2 дошкільні групи від дошкільних навчальних закладів  №№ 532, 276 (4 групи/80 місць).

Голова КМДА також доручив звернути увагу і на роботу приватних дошкільних навчальних закладів та розглянути варіанти сприяння розвитку цієї мережі.

«У столиці працює багато приватних дошкільних закладів. Не секрет, що рівень підготовки дітей у них дещо відрізняється від державних. Однак наразі немає жодного механізму чи програми підтримки цього напряму. Та відповідальність за надання освітніх послуг несе міська влада, не залежно від форми власності навчальних закладів, тому  можливі шляхи співпраці у секторі приватних навчальних закладів необхідно відпрацювати», – сказав Олександр Попов. Він доручив спеціалістам вивчити це питання протягом двох місяців.

 

За інформацією Київської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу