Минулого тижня на Волині відбувся Всеукраїнський семінар-практикум директорів обласних Центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, організований Міністерством освіти і науки України, Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді. У ході роботи семінару основними питаннями були: вивчення досвіду роботи Волинського обласного Центру туризму, спорту та екскурсій, формування системних підходів в організації діяльності позашкільного навчального закладу на основі інноваційних педагогічних технологій.

Під час пленарного засідання директор Волинського Центру туризму Леонід Толстіхін охарактеризував стан та перспективи розвитку туристсько-краєзнавчої справи на Волині:

– Реалізовуючи Програму розвитку туристсько-краєзнавчої роботи в області під гаслом: «Туризм в кожну школу! Кожен учень – турист» Центр туризму створив широку мережу, що діє в кожному регіоні та координує її діяльність. Це 14 філій Центру туризму, 7 станцій юних туристів, 3 відділи туристсько-краєзнавчої роботи при центрах дитячо-юнацької творчості. Створено та діє 27 базових І-ІІІ ст. та 16 опорних І-ІІ ст. шкіл, які є методично-практичними центрами з розвитку туризму і краєзнавства в області.

Учасники семінару ознайомились із системою туристсько-краєзнавчої роботи в освітніх закладах Волині, розглянули питання національно-патріотичного виховання. Заслуговує на увагу проект, створений Центром туризму, «Туристсько-краєзнавчий полігон у навчальному закладі», який представлявся на Всеукраїнському конкурсі «Інноватика в освіті України» та був нагороджений Почесною грамотою і медаллю. Ознайомились із системою підготовки туристських кадрів та відвідали обласні туристські змагання серед працівників освіти, які в той час відбувались на турбазі Центру туризму «Табір Сонячний», де з цікавістю спостерігали, як нарівні з вчителями змагаються в туристських навичках і команди управлінь та відділів освіти.

У ході семінару учасники відвідали низку навчальних закладів, історико-краєзнавчі музеї, створені на базі зібраних матеріалів і пошукової роботи з дітьми, ознайомились з історико-культурними та природними пам’ятками Волині.

– Подібний семінар на Волині відбувається вдруге, – сказала директор Українського державного центру туризму і краєзнавства Наталія Савченко. «Це кваліфікований колектив з належною матеріальною базою, Волинський центр туризму має високі здобутки за змістом освіти, саме тому сюди були запрошені керівники обласних центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді з усієї України. За три дні ми побачили надзвичайно велику і комплексну роботу, відвідали загальноосвітні, позашкільні навчальні заклади, зустрічалися з дітьми, спілкувалися з педагогами, які є фанатами своєї справи, враження залишились прекрасні», – підбила підсумки Наталія Савченко.

На завершення семінару відбувся круглий стіл, де керівники позашкільних закладів обмінялись думками та ідеями на перспективу розвитку туристсько-краєзнавчої справи.

Прес-служба Волинського ЦТСЕ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *