26 вересня в Українському Домі за участю вчених із України, Естонської Республіки, Держави Ізраїль, Канади, Королівства Нідерландів, Німецької Федеративної Республіки, Республіки Польща, США, Французької Республіки розпочав роботу публічний симпозіум, присвячений 75-й річниці трагедії Бабиного Яру.

На відкритті симпозіуму виступив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей, який зазначив, що вивчення історії Голокосту покликане не лише розповісти нинішньому поколінню про трагедію Шоа, а й викликати у сучасної молоді прагнення до взаєморозуміння, почуття толерантності, поваги до людини, незалежно від її національності та кольору шкіри. Крім того, як зауважив заступник міністра, ці питання є складовою програм з історії України та всесвітньої історії. «На сьогодні немає жодного підручника з історії для учнів старших класів, де б не висвітлювалась трагедія Бабиного Яру», – повідомив Павло Хобзей.

У рамках симпозіуму відбулась лекція професора Єльського університету Тімоті Снайдера (США) «Бабин Яр і Голокост: спогад про майбутнє» та виступи українських і зарубіжних учених, присвячені різним аспектам трагедії Бабиного Яру та пам’яті про нього: проф. Філіппа де Лара (Франція), проф. Нормана Наймарка (США), проф. Карела Беркгофа (Нідерланди), д-ра Кирила Фефермана (Ізраїль), д-ра Андреаса Умланда (Німеччина) д-ра Ігоря Щупака (Дніпро), д-ра Володимира В’ятровича (Київ) та інших.

Симпозіум, організований Ukrainian Jewish Encounter (Українсько-Єврейська зустріч), є складовою частиною великого міжнародного проекту з ушанування пам’яті про Бабин Яр.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *