28 вересня у Вінницькому національному технічному університеті відкрили меморіальну дошку колишньому студенту факультету машинобудування та транспорту, герою АТО Юрію Бабку.

Юнак загинув 14 липня 2015 року на Луганщині біля села Сизе під час виконання завдань із перевірки надійності мінних укріплень поблизу українсько-російського кордону. Разом із ним полягли і четверо побратимів — військовослужбовці Виноградівського батальйону «Тиса» 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади (ОГПБр). Підірвалися на розтяжці.

Юрію було лише 26 років. До армії пішов добровольцем, служив старшим солдатом і сапером.

Указом Президента України № 330/2016 від 11 серпня 2016 року «За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» Юрія Бабка нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня посмертно.

Поховано героя в рідному селі Павлівка Калинівського району Вінницької області, де нині мешкають його батько і сестра.

Із нагоди відкриття меморіальної дошки на корпусі факультету машинобудування та транспорту у ВНТУ відбувся урочистий мітинг. Участь у ньому взяли рідні, друзі, однокурсники, побратими Юрія Бабка, викладачі та студенти, громадськість, зокрема представники ГО «Вінницький союз учасників АТО».

Ідея та організація відкриття меморіальної дошки герою належить кандидату технічних наук, професору ВНТУ Леоніду Поліщуку.

На жаль, війна забирає молодих дужих патріотів, які могли б ще жити і бути корисними своїй країні. І це вже друга пам’ятна дошка, відкрита у ВНТУ студенту, який поліг в АТО. Навіки 20-річний третьокурсник факультету електроенергетики та електромеханіки, розвідник Володимир Муха загинув від снайперської кулі.

Нині Волонтерський Центр ВНТУ, що активно допомагає нашим захисникам, розпочав збір коштів на спорудження пам’ятника студентам ВНТУ, які віддали життя за Україну. Це Роман Мельничук, Володимир Муха, Юрій Бабко.

Керівник Волонтерського Центру ВНТУ, заступник директора інституту магістратури, аспірантури і докторантури, кандидат технічних наук, доцент Світлана Бевз, яка воювала командиром зенітного розрахунку в батальйоні «Айдар», розповіла, що вже є матеріали на виготовлення пам’ятника і навіть розроблено кілька ескізів.

28 вересня у Вінниці було оголошено День жалоби. На всій території міста були приспущені Державні Прапори України із траурною стрічкою. Цього дня Вінниця хоронила 25-річного Іллю Жабіцького, який загинув 23 вересня в зоні АТО.

За інформацією прес-центру ВНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *