«Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою!», – це слова Михайла Грушевського, 150-річчя від дня народження якого цими днями відзначає Україна. 

Викладачі історії Львівського кооперативного коледжу економіки і права Наталя Мозола та Мирослава Ільчишин разом із студентами спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Облік і оподаткування», «Оціночна діяльність» та  «Інженерія програмного забезпечення» поклали квіти до пам’ятника Михайлу Грушевському  і взяли участь у заходах із нагоди святкування 150-річчя від дня народження велетня української національної культури, що відбулися 29 вересня на проспекті Тараса Шевченка у Львові.

Депутати Львівської облради прийняли відповідні рішення на сесії щодо проголошення  2016 року на Львівщині Роком Михайла Грушевського. Саме з іменем Михайла Грушевського, його спадщиною, пов’язані ідеї відродження української науки, громадської  думки, відродження історичної свідомості і національної гідності народу.
У святкуванні також узяли участь керівництво області та міста Львова, відомі діячі мистецтва, представники громадськості, заслужена академічна хорова капела України “Трембіта”, а ще відбувся молебень, який правив Владика Димитрій.

Читайте також: Відеопривітання Лілії Гриневич з Днем працівників освіти

Безумовно, кожен подібний ювілей – це знаменна подія. Але, як зазначав сам геній, “є події, що по короткім часі мають виключно історичне, сказати б, антикварне значення; є знов такі, що служать вихідною точкою для дальших поколінь на довгий час, створюють для них цілком нові обставини життя, виносять на верх змагання й ідеї, що стають бойовим прапором для віків, святощами для одних і страхом для других”. Саме такого змісту набувають сьогодні роковини, адже з багаторічного небуття повертаються не тільки його ім’я і творчість, а й безцінний історичний досвід, зневажати який ми просто не маємо права, адже Михайло Сергійович належить до тих особистостей, які сповна пізнали велич і насолоду тріумфу, і гіркоту поразки, але до кінця залишилися вірними ідеї всього свого життя — самоствердження свого народу. Пам’ять про нього — вічна, а його наукові праці — невичерпне джерело мудрості, з якого молодь повинна щоденно черпати та навчатись.

Продовження урочистостей відбулося в стінах коледжу, де студенти підготували презентації та науково-пошукові роботи, присвячені життю і творчості ювіляра, адже діяльність і творчість державотворця створюють цілу епоху в інтелектуальному, науковому, національно-культурному і державному розвитку нової України. У переломний період у житті української нації, в період відновлення державного життя України відчувається потреба замислитися і наново оцінити творчу спадщину та діяльність будівничого нації – Михайла Сергійовича Грушевського.

Довідково

Нині в Україні тривають Дні Михайла Сергійовича Грушевського (29 вересня 1866 р. –   24 листопада 1934 р.)  – історика, науковця, публіциста, літератора, визначного державного і громадського діяча, одного з лідерів українського національного руху, Голови Центральної ради, члена Історичного товариства імені Нестора-Літописця, дійсного члена Чеської АН, почесного члена Київського товариства старожитностей і мистецтв, члена-кореспондента ВУАН та АН СРСР, багаторічного голову Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові, завідувача кафедри історії Львівського університету, автора понад 2000 наукових праць.

Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ
та зв?язків із громадськістю ЛККЕіП

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *