Для впровадження передових технологій у профтехосвіту і підвищення конкурентоспроможності учнів на Дніпропетровщині на базі ПТУ створюються центри нових технологій. Про це повідомив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул на обласній серпневій конференції педагогічних працівників Дніпропетровської області, що відбулася за участі міністра освіти та науки, молоді та спорту Дмитра Табачника. Олександр Вілкул зазначив, що сьогодні в області вже функціонують 16 таких центрів. До кінця навчального року планується створити ще три.

«На Дніпропетровщині створюється потужна система «школа – ПТУ/виш – перше робоче місце», завдяки якій молодь набуває необхідних навичок і здобуває знання, що адаптовані до реальних потреб ринку праці. Відкриття центрів нових технологій на базі ПТУ дає змогу учням на практиці реалізувати свої знання із застосуванням інноваційних технологій і нових матеріалів, зокрема пройти виробничу практику. Нині в області вже функціонують 16 таких центрів. До кінця навчального року планується створити ще три», – сказав Олександр Вілкул.

У рамках Комплексної стратегії розвитку регіону для адаптації освіти до реальних потреб ринку праці та підвищення освіти якості, в тому числі професійно-технічної, в області встановлюються ефективні взаємовідносини між роботодавцями, вишами та молодими спеціалістами.

Зокрема, в 2011 році Будівельна академія та Аграрний університет стали першими вишами, що запідтримки обласної влади відкрили філії кафедр у профільних компаніях регіону. Завдяки цьому студенти отримали можливість навчатися на новітній техніці і освоювати сучасні технології.

Для забезпечення підприємств області професійними кадрами на Дніпропетровщині два роки поспіль проводяться «Ярмарки вакансій». Завдяки таким заходам випускники ВНЗ отримують можливість у безпосередньому діалозі з роботодавцем працевлаштуватися, а студенти старших курсів – можливість пройти стажування у провідних компаніях регіону і країни.

За інформацією Дніпропетровської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу