Днями відбулася зустріч студентів і викладачів кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету з Ешлі Олет – міжнародним волонтером урядового агентства США «Корпус Миру», покликання якого офіційно формулюється як зміцнення миру та дружби між народами світу.     

Ешлі, яка має освіту за спеціальністю «Соціальна антропологія і комунікація», розповіла студентам і викладачам про волонтерську діяльність організації  «Корпус Миру США» в Україні та ознайомила з історією створення цієї організації.

Корпус миру США в Україні було засновано у 1992 році, коли український Президент Леонід Кравчук та американський Президент Джордж Буш підписали двосторонню угоду про започаткування Корпусу Миру США в Україні. Місія Корпусу миру в Україні полягає в трьох простих цілях:

  • допомагати громадянам України шляхом надання компетентних спеціалістів для задоволення наявних потреб у технічній кваліфікації;
  • сприяти кращому розумінню американців українцями;
  • сприяти кращому розумінню українців з боку американців.

Ешлі повідомила, що американські добровольці живуть і працюють пліч-о-пліч з українцями протягом двох років, служать своїй країні та сприяють зміцненню миру у світі.

За словами Ешлі Олет, в Україні реалізовується проект «Викладання англійської мови як іноземної». Добровольці викладають англійську мову в середніх школах, університетах та педагогічних коледжах, проводять тренінги в інститутах післядипломної освіти педагогічних кадрів. Добровольці допомагають учителям розширювати асортимент навчальних засобів для роботи в класі і допомагають студентам набути навичок володіння мовами, які допоможуть їм досягти успіху як у подальшій освіті, так і в майбутній кар’єрі.

Майбутні соціальні працівники та соціальні педагоги отримали нагоду безпосередньо поспілкуватись з волонтером «Корпусу Миру США» та запитати про все, що їх цікавить.

Важливою для студентів та викладачів кафедри є тема соціальної роботи.  Ешлі розповіла, що цей вид професійної діяльності дуже популярний у США, зокрема, високооплачуваний і перспективний.

Корисним моментом для слухачів була можливість перевірити знання з англійської мови, оскільки Ешлі Олет в більшості спілкувалася рідною мовою. Однак вона активно вивчає українську мову і їй подобається її милозвучність. Також нею було відзначено необхідність розповідати американцям про Україну, щоб укріплювати дружбу та мир між нашими країнами та ділитися культурними здобутками.

Волонтерка Корпусу Миру США запросила всіх присутніх студентів у мовний гурток для підвищення рівня знань з англійської мови.

Інформація відділу зв’язків з громадськістю ХНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу