У межах VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні проблеми і досягнення в галузі радіотехніки, телекомунікацій та інформаційних технологій” у Запорізькому національному технічному університеті (ЗНТУ) у період з 21 по 26 вересня 2016 року проводилася Літня школа для молодих учених “Modern Trends in Young Education” за міжнародним проектом  “Центри передового досвіду для молодих учених” (CERES) програми “Темпус” Європейського Союзу. Загальна кількість учасників конференції становила понад 150 осіб, у тому числі 50 учасників Літньої школи, з яких значну частину представляли молоді вчені.

Відкрив школу ректор ЗНТУ, професор Сергій Бєліков. У своїй промові він привітав учасників школи, розповів про історію і сьогодення університету. Науковець також приділив особливу увагу питанням міжнародного співробітництва, наголосив на значущості проектів Темпус та Еразмус+ для розвитку ЗНТУ й установлення контактів із іноземними вишами.

У роботі Літньої школи CERES взяли участь науковці – представники Жилінського університету в Жиліні (Словацька Республіка) проф. В.Г. Левашенко та проф. О.М. Зайцева, співробітники Білоруського державного університету інформатики та радіоелектроніки (м. Мінськ, Республіка Білорусь) проф. М.М. Татур (також представляв ТОВ “Інтелектуальні процесори”), доценти Н.В. Лапіцька та В.А. Пархіменка, представники Брестського державного технічного університету (Республіка Білорусь) доценти Д.О. Костюк та Ю.В. Савіцький, представники вишів України: доцент Національної металургійної академії (м. Дніпро, Україна) І.В. Дерев’янко, доцент Національного транспортного університету (м. Київ, Україна) О.Ю. Усиченко. З боку ЗНТУ у роботі школи брали участь: ректор, д.т.н., проф. С.Б. Бєліков, зав. каф. програмних засобів (ПЗ), д.т.н., проф. С.О. Субботін, доценти каф. ПЗ В.М. Льовкін, Г.В. Неласа, А.О. Олійник, В.П. Рисіков, О.О. Степаненко, Т.В. Федорончак, ст. викладачі каф. ПЗ Т.А. Зайко та Т.О. Колпакова, доцент каф. комп’ютерних систем і мереж С.Ю. Скрупський, професор каф. системного аналізу та обчислювальної математики А.В. Бакурова, доцент каф. захисту інформації Г.Л. Козіна та інші. Науково-педагогічні працівники вишів виступили із лекціями перед студентами та колегами, розповіли про досягнення у науковій та педагогічній роботі, висвітили пріоритетні напрями розвитку досліджень у партнерських вишах.

Участь у роботі школи взяли також студенти, аспіранти, молоді викладачі і науковці вишів – партнерів проекту. Молоді вчені виступили із доповідями, в яких представили результати власних наукових досліджень, а також прослухали лекції досвідчених науковців. Важливим елементом школи були дискусії між молодими науковцями під час обговорення доповідей.

Заочну участь у роботі школи взяли представники НВП “Радій” (м. Кіровоград, м. Харків, Україна) та Брненського технологічного університету (м. Брно, Чехія).

Доповіді учасників школи опубліковані у збірці тез конференції. Кращі доповіді Школи рекомендовані до безкоштовної публікації в міжнародних журналах “Central European Researchers Journal”, що видається Жилінським університетом (Словацька Республіка) та “Радіоелектроніка, інформатика, управління”, що видається в ЗНТУ.

Читайте також: Волонтер «Корпусу Миру» розповіла про соціальну роботу студентам ХНУ

Представники грантхолдера проекту CERES Жилінського університету в Жиліні – інженер Б. Ендерсова, а також В. Левашенко і О. Зайцева – під час зустрічей із представниками партнерських вишів обговорили питання поточного виконання проекту CERES, його менеджменту та фінансової звітності.

Учасники школи також мали змогу ознайомитися із містом Запоріжжям, його пам’ятками історії, відвідати музеї та провідні підприємства. Цікавими виявилися екскурсії на острів Хортиця, до історико-меморіального комплексу “Запорізький дуб”, на лікеро-горілчаний завод “Хортиця”, на пиво-безалкогольний комбінат “Славутич” (Карлсберг груп), до музею техніки “Мотор-Січ”. Це дало змогу молодим ученим, які брали участь у Школі, дізнатися про роботу сучасних промислових підприємств, ознайомитися із високотехнологічним обладнанням та виробничими процесами.

Сергій Субботін, локальний співкоординатор проекту Темпус CERES,
завідувач кафедри програмних засобів ЗНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *