У 2016/2017 навчальному році до професійно-технічних навчальних закладів області вступили майже 5 тисяч осіб, план державного замовлення на підготовку робітничих кадрів виконано на 83 відсотки.

План прийому учнів на навчання виконали на 100 % лише десять ПТНЗ: Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту, Запорізьке вище професійне училище, Бердянський економіко-гуманітарний коледж, Запорізький професійний промисловий ліцей, Запорізьке машинобудівне вище професійне училище, Запорізьке вище професійне училище моди і стилю, Мелітопольський торгово-професійний ліцей, Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей, Михайлівське вище професійне училище, Мелітопольський професійний аграрний ліцей.

Натомість у ДНЗ «Запорізький професійний металургійний ліцей», «Якимівський професійний аграрний ліцей», «Осипенківський професійний аграрний ліцей» виконання плану прийому становить 50 % і менше, навчальні групи не були укомплектовані. А до приймальної комісії ДНЗ «Приморський професійний аграрний ліцей» надійшло всього 10 документів, які вже повернуті вступникам.

Зміни на ринку праці висувають підвищені вимоги до якості, конкурентоспроможності й мобільності працівників, що вимагає від них не лише досконалості у своїй професії, а й адаптації до швидкоплинних умов життя, постійного оновлення знань, опанування нових видів діяльності, засвоєння нових спеціальностей і професій, коло яких постійно розширюється.

У зв’язку з цим департамент освіти і науки Запорізької ОДА розробив регіональний план модернізації професійно-технічної освіти на 2016-2018 роки. У його рамках уже реорганізовано ДНЗ «Токмацький професійний ліцей»,  на завершальній стадії реорганізація ДНЗ «Бердянський професійний ліцей».

У 2016/2017 навчальному році розпочато процес реорганізації ще низки профтехзакладів, а саме: ДНЗ  «Запорізький  професійний  металургійний ліцей»), ДНЗ «Мелітопольський професійний ліцей залізничного транспорту», ДНЗ «Мелітопольський торгово-професійний ліцей», ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище»), а також заклад сільськогосподарського профілю в Більмацькому районі ДНЗ «Куйбишевський професійний аграрний ліцей».

За результатами реорганізації планується створення чотирьох потужних центрів професійної освіти.

 Інформує прес-служба Запорізької ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *