ІТ-спеціалісти та водії-таксисти – альфа й омега сучасного ринку праці - prestuzНайпрестижнішою професією офісні працівники визнали «IT-спеціаліста». На другому місці опинилися керівники або директори. Дослідницький центр Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна отримав такі дані в серпні цього року після опитування 1770 респондентів.

Трійку лідерів за престижністю замикають юристи, адвокати й прокурори. Престижними, зокрема, вважають ті професії, які мають високий суспільний статус, користуються впливом і повагою у суспільстві.

Респонденти вважають – престиж професії нині залежить від рівня складності та відповідальності праці, популярності спеціалістів на ринку і, звісно, оплати праці.

Найпрестижніша професія програміста або IT-спеціаліста нині може принести своєму власнику в середньому до 15 тисяч гривень зарплати на місяць. Торік на одну таку вакансію претендував лише один пошукач.

До десятки популярних увійшли банкіри, лікарі, льотчики або космонавти, інженери в різних галузях, а також економісти та фінансисти.

А от непрестижно нині працювати водієм або таксистом. Антипатію такі професії породжують через низьку оплату праці, складні умови роботи та відсутність соціальних гарантій.

Далі у топі непрестижних спеціальностей – сантехніки, токарі, слюсарі, кухарі, перукарі, працівники торгівлі, офіціанти, тощо.

Непрестижною респонденти вважають і роботу вчителів та міліціонерів.

За матеріалами  hh.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *