Нормандський живопис Моне, Коро, Жеріко та Ренуара прямує до Києва -Виставка “Нормандія в живописі” відкриється 2 вересня в Національному художньому музеї України. Тут будуть представлені полотна Клода Моне, Теодора Жеріко, Каміля Коро, Огюста Ренуара.

Зазначимо,що колекція “Нормандія в живописі” була започаткована 1992 року з ініціативи Регіональної ради Нижньої Нормандії. Згодом до колекції увійшло близько 120 полотен, що датуються 1750  – 1950 роками. Кожна картина якось пов’язана з Нормандією; тут можна побачити епізоди з життя художників або місця, де створювалися картини.

У ХІХ столітті митці шукали прихистку, втікаючи від наступу промисловості на великі міста. Вони оселялися в Нормандії, щоб відчути близькість природи та розвинути свої здібності малювання на пленері, намагаючись вловити і зафіксувати миттєве враження та варіації кольорів цих північних краєвидів.

Колекція розміщена у престижному місці – колишньому жіночому монастирі Абатства Дам (Abbaye aux Dames), де розташована Регіональна рада Нижньої Нормандії. Вона також експонується за кордоном та у Франції. Зокрема, з 13 травня до 26 серпня виставка відбувалася в Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові, де мала неабиякий успіх – її відвідало понад 30 тисяч людей.

За матеріалами ukrinform.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *