3 жовтня в Ужгороді розпочав роботу четвертий науково-практичний семінар «Громадянське суспільство та громадянство», що триватиме до 7 жовтня, в рамках міжнародного українсько-словацького проекту «Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – InovEduc».

Директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна Палько зазначила, що у двох сусідніх народностей багато спільного в культурі, традиціях, звичаях і обрядах, що, власне, і спонукало організаторів проекту реалізувати спільні освітянські напрацювання.

Читайте також: МОН відповідатиме за збереження морських живих ресурсів Антарктики

Представник Центру європейської політики (м. Братислава) Каміл Сладек повідомив, що проект покликаний насамперед стерти кордони та межі між країнами-сусідами. Педагогічні працівники цих країн вивчають особливості унікальних пам’яток Словаччини та Закарпаття, втілюючи розроблені матеріали у 3D-моделі пам’яток історії.

У роботі семінару беруть участь по 10 педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів Закарпаття та Східної Словаччини, а також представники Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, Кошицького та Пряшівського педагогічних методичних центрів (Словаччина).

Учасники проекту відвідають Невицький замок, Ужанський національний природній парк, дерев’яну церкву у с. Кострино та Свято-Покровський чоловічий монастир, де ознайомляться з архітектурними та історичними особливостями автентичних пам’яток Закарпатського краю.

Педагоги продовжать працювати над підготовкою робочих зошитів і методичних листів з історії та культури Словаччини й Закарпаття, подальшого їх упровадження у навчально-виховний процес.

Проект реалізується Пан’європейським університетом (Paneur?pska vysok? ?kola, Братислава, Словацька Республіка) спільно з Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти в рамках програми «SK08 Транскордонне співробітництво», що фінансується Норвезьким фінансовим механізмом та урядом Словацької Республіки. Організаторами семінару також є громадські організації-партнери проекту: Центр європейської політики (СЕР, Словаччина) та Агенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія» (Україна).

За інформацією Закарпатського інституту
післядипломної педагогічної освіти

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *