Як привабити майбутніх абітурієнтів до місцевих вищих навчальних закладів, вирішували на засіданні ради ректорів ВНЗ ІІІ – ІV рівнів акредитації 5 жовтня у Житомирі.

В обговоренні цього питання взяли участь голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, керівники навчальних закладів, серед яких ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан.

Учасники засідання наголосили на тому, що випускники шкіл області, особливо Житомира, надають перевагу вищим навчальним закладам інших областей або навіть виїжджають навчатися за кордон. Тож основне завдання наразі – знайти спосіб зацікавити абітурієнтів, показати переваги і перспективи навчання у ВНЗ свого регіону.

Ректор ЖНАЕУ Олег Скидан зазначив, що викладачі і співробітники агроуніверситету проводять профорієнтаційні зустрічі із старшокласниками у районах Житомирської області, презентують факультети і спеціальності, окреслюють ринок праці, де у майбутньому працевлаштовуються випускники навчального закладу.

Дізнатись більше про агроуніверситет у Житомирі школярі можуть ще й у період підготовчих курсів чи підготовки до ЗНО.

Разом з тим, у ЖНАЕУ налагоджують співпрацю із підприємствами та компаніями  Житомира та області, щоб студенти могли там стажуватися, проходити практику і влаштовуватися на роботу. У рамках співпраці з роботодавцями навчальні програми агроекологічного університету узгоджуються з потенційними роботодавцями.

Також на засіданні ради ректорів обговорили питання створення наукового консорціуму вищих навчальних закладів Житомирщини та ситуацію на ринку праці.

За результатами засідання вирішено внести пропозиції щодо зміни правил та умов прийому під час наступної вступної кампанії, налагодити тісну співпрацю зі школами для популяризації навчання саме у  місцевих вишах, а також співпрацювати з бізнесом-структурами, аби студенти мали можливість проходити практику з подальшим працевлаштуванням.

За інформацією Житомирського національного
агроекологічного університету

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *