“У нас дуже амбітна мета – охопити мовними таборами, в яких викладатимуть носії англійської мови, 100 тисяч дітей. Успішність нашого задуму також залежатиме від кількості іноземних  волонтерів, які подадуть свої заявки та приїдуть до нашої країни,” – про це зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час прес-конференції сьогодні, 7 жовтня 2016 року.

Міністр закликала всі навчальні заклади України скористатися можливістю зробити такий літній табір, отримати можливість провести його з волонтерами з інших країн, навчити своїх учителів нових компетентнісно орієнтованих практик.

Реєстрація іноземних волонтерів та шкіл для участі у проекті розпочинається 10 жовтня 2016 року на сайті gocamps.com.ua. Кожна школа має виконати творче завдання, що оцінюватиметься ініціативою GoGlobal, Міністерством освіти і науки України, Британською радою та Посольством США в Україні.

Прийом заявок триватиме до 1 грудня 2016 року. За результатами оцінок формуватиметься рейтинг шкіл, для яких уже з грудня починатиметься відбір волонтерів.

За допомогою спеціально розробленої програми волонтери розвиватимуть у школярів цінності, компетенції та навички, яких потребує сучасний світ. Ідея проведення належить GoGlobal – ініціативі громадської організації Global Office.

“У нас дуже багато ініціатив у країні відбувається за рахунок грошей грантів. Це реальність, у якій ми живемо. Ми вирішили трішки змінити наш фокус і вважаємо, що цей проект має стати національним. Для цього ми починатимемо рухатися у напрямі повної відмови від іноземного фінансування – ми хочемо, щоб усі фінанси для цієї ініціативи надходили з українського бізнесу, і закликаємо долучатися до підтримки цієї ініціативи”, – зазначив співзасновник ГО Global Office, народний депутат України Мустафа Найєм.

Також він зазначив, що, як свідчить досвід минулого року, спілкування з іноземцями вельми впливає на сприйняття світу дітьми. Вони отримують можливість розширити рамки свого сприйняття, побачити більше, ніж до цього, особливо це стосується дітей, які проживають у віддалених місцевостях та на окупованих територіях.

“80 % волонтерів минулого року завітали в маленькі міста та села України і лише 20 % потрапили у великі міста і села. У більшості міст це був перший іноземець, який узагалі завітав туди”, – наголосила директор ГО Global Office Оксана Нечипоренко.

Нагадаємо, що влітку 2016 року було реалізовано перший англомовний табір GoCamp, учасниками якого стали 127 волонтерів із 40 країн світу та 9 000 дітей віком від 10 до 15 років. Задля посилення міжкультурного діалогу, всі волонтери проживали в українських сім’ях.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “Лілія Гриневич закликала школи взяти участь у проекті мовних таборів із залученням іноземних волонтерів GoCamp”
  1. Проблема английской лишь в том что учат переводить. Нужно учить языку – говорить, и только после когда слова сами польются можно выдавать перевод. Английский нужно по азбуке изучать а не в переводе, много слов многозначных и нельзя их прямо так говорить что это то а не другое. В 70х в школе кормили неправильными глаголами, в то время они уже были исключены из английского языка, есть такой прикол упрощение, в отличие от кретинов что украинску мову испоганили ради парочки слов когда Гы ввели. Ведь это просто ужас, недавно сканировал документ на украинском времён Австро-Венгрии , церковную книгу ГКЦ 1753 года, так там украинская буква Ы была, вот что нужно было вводить а не Гы. Сказки о том что украинская мова искуственная выдумана в 1900 полная брехня, этот документ доказывает что она была и раньше.
    Да, китайский даже проще украинского, проблема лишь в начальном шоке от иероглифов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *