Президент України Віктор Янукович за визначні особисті заслуги перед Українською державою у зміцненні науково-технічного потенціалу, вагомий внесок у розвиток національної освіти, багаторічну сумлінну працю присвоїв звання Герой України з врученням ордена Держави Олександру Мінаєву – ректорові Донецького національного технічного університету та за визначний особистий внесок у зміцнення освітнього потенціалу України, багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність звання Герой України з врученням ордена Держави Олександру Голубенку – ректорові Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ).

Відповідні Укази розміщені на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.

Зазначимо, що Донецький національний технічний університет, ректором якого є професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри “Обробка металів тиском”, заслужений діяч науки та техніки України, член-кореспондент НАН України Олександр Мінаєв – один з найбільших технічних ВНЗ України, заснований у травні 1921 року. Донецький національний технічний університет – родоначальник вищої технічної та економічної освіти Донбасу. До складу університету входять 7 інститутів (5 – у базовому ВНЗ і 2 – як відокремлені структурні підрозділи), 22 факультети, 5 технікумів, підготовче відділення для іноземних громадян, 3 навчальних центри (підвищення кваліфікації кадрів, підготовки до вступу до ВНЗ, дистанційного навчання), кафедра військової підготовки, науково-дослідна частина, 2 проблемні лабораторії, Центр кар’єри, науково-технічна бібліотека з фондом понад 1,9 млн. томів та 2,7 тис. електронних підручників, німецький читальний зал Гьоте-інституту, 4 спортивних комплекси.

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, ректором якого є професор кафедри залізничного транспорту, доктор технічних наук, член-кореспондент Академії педагогічних наук України, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки за 2004 рік, заслужений діяч науки і техніки України Олександр Голубенко, заснований 27 березня 1920 року. Це великий навчально-науково-виробничий комплекс, у складі якого, крім базового університету в м. Луганськ, функціонують: Сєвєродонецький технологічний інститут, Рубіжанська філія, Краснодонський факультет інженерії і менеджменту, Антрацитівський факультет гірництва і транспорту, Кримський факультет (Лівадія, Феодосія, Євпаторія, Скадовськ), коледж університету, Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум. Узагалі в університеті діють 24 факультети, Інститут післядипломної освіти і дистанційного навчання, магістратура державного управління, Центр довузівської підготовки українських та іноземних громадян, 105 кафедр, понад 60 філій кафедр на виробництві, Центр із перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва, Науково-дослідний інститут прикладної екології,майже 40 лабораторій та інженерних центрів, наукова бібліотека, видавництво з типографією, технопарк та інше.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *