Корея має значні досягнення у реформуванні шкільної освіти, й Україна зацікавлена у її досвіді, зокрема щодо формування нових державних стандартів. Про це зазначила Лілія Гриневич на зустрічі з віце-прем’єр-міністром, міністром освіти Республіки Корея Лі Чжун-Сіком (Lee Joon-Sik) сьогодні, 12 жовтня, у Сеулі.

“Корейський досвід, особливо в розробці стандартів освіти, є дуже цінним для нас. Я знаю, що ви сім разів переглядали свої навчальні програми. Зокрема, ви робили це у 2015 році. Ми поділяємо ту ж мету, що і ви – ввести орієнтований на учня навчальний план, який керуватиметься творчим та компетентнісно орієнтованим підходом, сприятиме інтеграції гуманітарних і природничих наук”, – зазначила Лілія Гриневич.

Також вона додала, що Україна хоче вивчити корейський досвід щодо STEАM-освіти, який у Кореї охоплює і елемент мистецтва (STEАM).

Республіка Корея показала дуже потужні результати тестування PISA. Тому нам цікаво, як ви досягаєте таких результатів. До кінця жовтня Україна подасть заявку на програми обміну знаннями з особливим акцентом на STEАM-освіту і корейським досвідом її реалізації. Ми будемо раді працювати з вами у цій сфері”, – додала міністр освіти і науки України.

Також міністри обох країн обговорили співпрацю у вищій освіті. Особливо це стосувалося посилення обміну студентами та молодими науковцями між Україною та Кореєю.

“В українських вишах навчаються  близько семи десятків корейських студентів і 30 українців навчаються в Кореї. Мені приємно знати, що Університет іноземних мов Хангук має спеціальний український відділ. Я вважаю, що ми повинні підтримувати його і розвивати взаємне україно-корейське навчання та дослідження. Це може сприяти подальшому розвитку двосторонніх стосунків відповідно до нещодавно підписаного Меморандуму про взаєморозуміння між нашими міністерствами”, – наголосила Лілія Гриневич.

Зокрема, в рамках зуcтрічі також обговорили створення в Києві центру вивчення корейської мови, який планують відкрити у 2017 році.

Нагадаємо, що з 10 по 14 жовтня Лілія Гриневич перебуває з робочою поїздкою в Республіці Корея, де бере участь у міжнародному форумі “Global ICT Leadership Forum”.

У рамках візиту міністр освіти і науки України також зустрінеться з керівником Парламентської асоціації дружби «Корея – Україна»  Чой Джонг-Cіком (Cho Jeong-Sik) та відвідає університет Ханянг, що входить до переліку 100 найкращих університетів світу.

Інформує МОН України