Заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Марія Пустова та ректор Національної металургійної академії України Олександр Величко презентували міністру освіти і науки, молоді та спорту Дмитру Табачнику Регіональний центр освіти інвалідів та сучасну наукову бібліотеку.

«У Регіональному центрі освіти інвалідів та у науковій бібліотеці Національної металургійної академії України все обладнання і методи роботи зі студентами – дуже сучасні. Мені подобаються ці заклади. Є всі умови, аби тут із задоволенням навчалися та займалися освітою та наукою студенти», – сказав Дмитро Табачник.

«У рамках реалізації державної політики нашого Президента Віктора Януковича та уряду в галузі освіти на Дніпропетровщині створено сучасний комплекс для якісної освіти й соціальної адаптації молодих людей з особливими потребами. Працює Регіональний центр освіти інвалідів Національної металургійної академії України, де вони можуть отримати вищу освіту. В області створюються робочі місця для молодих людей з особливими потребами, підвищуються соціальні виплати для цієї категорії населення. Разом із нашим Президентом та урядом ми підвищуємо стандарти життя людей із обмеженими можливостями, створюємо комфортні умови для їх самореалізації та повноцінної інтеграції в соціум», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Методика навчання студентів із сенсорними порушеннями ґрунтується на зоровому сприйнятті навчального матеріалу. На всіх заняттях паралельно із викладачем працює сурдоперекладач. Для підвищення ефективності навчального процесу викладачі готують для студентів короткі конспекти лекцій, проводять словникову роботу з розбору складних слів.

Спеціально для студентів з вадами слуху викладачі розробляють адаптовані методичні посібники. Вже вийшов із друку та успішно застосовується методичний посібник з вищої математики і фізики. Викладачі академії створили мультимедійний підручник із базової дисципліни «Основи економічної теорії», який містить велику кількість таблиць, графіків, схем, систему тестування, словник.

Для наочної подачі навчального матеріалу використовується мультимедійна техніка і сенсорні поліекрани.

Також міністр Дмитро Табачник відвідав наукову бібліотеку НМетАУ.

Новий п’ятиповерховий комплекс спеціально збудовано для бібліотеки та Регіонального центру освіти інвалідів, який знаходить на четвертому та п’ятому поверхах. Книжковий фонд бібліотеки – майже 483 тис. примірників.  У бібліотеці розташовані три читальні зали, виставкові та конференц-зали. Для зручності користувачів буде працювати електронний каталог літератури, читачам будуть представлені електронні підручники, монографії та наукові журнали.

За матеріаласи Дніпропетровської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу