За результатами національного опитування, проведеного інститутом  соціології Національної академії наук України, переважна більшість населення України  – понад 60 % – пишається тим, що вони є громадянами України. Про це зазначив заступник голови Адміністрації Президента України Ростислав Павленко під час відкриття другого форуму українських патріотичних справ “Ми українці” 14 жовтня 2016 року у приміщенні МОН. 

“Спостерігаються деякі регіональні відмінності, але в цілому майже всі регіони України ствердно відповідають на питання, чи пишаються вони тим, що є громадянами цієї країни. Виняток – лише Донбас, там більшість людей вагається щодо конкретної відповіді на це питання. Вони на роздоріжжі – не можуть сказати, що не пишаються, і що пишаються – теж не можуть. Тому ми бачимо, що саме тут нам потрібно працювати найбільше”, – додав Ростислав Павленко під час свого виступу.

З вітальним словом до учасників форуму також звернувся заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, який зазначив, що МОН чітко визначило напрям реформи шкільної освіти – “ми повинні навчати дітей так, щоб після школи випускники були цілісними особистостями, інноваторами і, звичайно, патріотами цієї держави”.

Він наголосив, що навчання і виховання – єдиний процес. Саме тому українська школа має закладати патріотичне виховання наскрізно – в усі предмети, щоб воно легше та органічніше засвоювалось.

“Не менш важливо й те, що ми не можемо виховувати дітей патріотами, якщо самі не показуватимемо приклад, якщо своїм повсякденним життям не підтверджуватимемо речі, які говоримо дітям. Тому є багато сфер життя, в яких наше суспільство повинно працювати над собою в цих питаннях”, – підкреслив Павло Хобзей.

Форум тривав три дні – з 14 по 16 жовтня включно. Учасники слухатимуть лекції та доповіді експертів щодо ролі національно-патріотичного виховання в Україні.

15 та 16 жовтня в рамках форуму проводитиметься робота в секціях, де учасники напрацьовуватимуть пропозиції та плани щодо розвитку національно-патріотичного виховання в Україні, технічного забезпечення цього процесу тощо. За результатами роботи буде вироблено резолюцію, яку буде надіслано до відповідних органів влади.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу