Підписано Закон України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю та асоційовану участь України у Програмі наукових досліджень та навчання Євратом (2014 – 2018)». Набуття чинності цієї угоди забезпечить інтеграцію України до європейської наукової спільноти, посилить міжнародне науково-технічне співробітництво в галузі ядерної енергетики.

Завдяки цьому закону українські науковці, які працюють у сфері ядерної енергетики, отримають широкий доступ до наукових інфраструктур ЄС, вітчизняні дослідницькі установки зможуть бути залученими до використання у проектах Євратома.

Нагадаємо, що 22 вересня 2016 року Верховна Рада України ратифікувала цю угоду.

Дослідницька і навчальна Програма Євратом Європейського співтовариства є компліментарною до програми Євросоюзу «Горизонт 2020», яку торік ратифікував парламент, і за результатами якої Україна вже має перевищення коштів з грантів, які надійшли на українську науку, над внесками, приблизно в 4 мільйони євро.

Читайте також: МОН оприлюднило Умови прийому на навчання до ВНЗ України в 2017 році

Згідно з угодою, європейська сторона надає знижку на внесок України у розмірі 95 % на весь період дії програми з перенесенням сплати Україною внеску за 2016 рік на наступні періоди. Внесок України за два роки становитиме приблизно 300 тисяч євро, а надходження на розвиток української науки будуть щонайменше в кілька разів більші.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *