Сучасний учитель – який він? Саме це питання у вівторок, 18 жовтня, обговорювали освітяни міста Стрия Львівської області на тематичному семінарі. Семінар заступників директорів із навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів міста Стрия відбувся в приміщенні НВК «Школа І ст. – гімназія ім. Митрополита Андрея Шептицького».

Одним із меседжів семінару вибрали слова автора книги «Революція в навчанні» Гордона Драйдена – «Виживає не сильніший і не розумніший, а той, хто найкраще реагує на зміни, що відбуваються».

Захід почався із виступу Ірини Маліновської, практичного психолога гімназії, яка поділилась із присутніми думкою, чому стара шкільна система не підходить для нинішніх дітей. Зокрема, за її спостереженнями, тому, що вчитель для школярів уже не є єдиним джерелом знань, як це було за часів відсутності чи обмеженості доступу до інтернету. Сучасні гіперактивні діти потребують інших методів роботи – активних, із залученням новітніх технологій.

Тож треба створити таке освітнє середовище, в якому буде комфортно і учням, і – що теж важливо – самим учителям. А цю тему розкрили для присутніх Ірина Турчик, кандидат наук фізичного виховання та спорту, доцент, і Оксана Матвіїв, начальник відділу освіти виконавчого комітету Стрийської міської ради. Учасники семінару дізнались про реалії та перспективи нової української школи та місце вчителя у виниклому освітньому просторі.

І про свій досвід роботи в цьому новому навчальному просторі розказали Софія Дяків та Орися Цибран, заступники директора НВК «Школа І ст. – гімназія ім. Митрополита Андрея Шептицького м. Стрия».

Насамперед учителі гімназії вирізняються тим, що давно вже йдуть у ногу з часом, користуючись на уроках смарт-дошками, інтернет-можливостями для навчання, хмарними технологіями та різноманітними онлайн-сервісами. Зокрема, багато з них веде тематичні блоги, з яких діти можуть одержати самостійні завдання, пройти тести, поглибити свої знання з предмета.

Нинішнім дітям, за словами вчителя математики Софії Дяків, сучасний учитель цікавий своєю креативністю, освіченістю в широкому значенні цього слова, бажанням навчатися разом із дітьми та вдосконалюватись у професії. Треба зазначити, що стрийських гімназистів навчають непересічні особистості – поетеса, член Спілки художників України, знаний майстер декоративного-прикладного мистецтва та інші.

Учитель англійської мови Орися Цибран наголосила на тому, що вчителі іноземної мови за всіх часів були агентами змін, а за нинішніх умов – тим паче. І гімназійні вчителі іноземної професійно зростають, відвідуючи тренери та семінари, використовуючи живе спілкування для учнів через онлайн-сервіси та інші інтернет-можливості.

Наприкінці семінару присутні обговорили актуальну для них тему: яким хочуть бачити учні сучасного вчителя. Думки були різні, але всі дійшли одностайності в тому, що сучасний учитель – це партнер у навчанні, який завжди на крок випереджає учня. Він готовий до змін, захоплений самовдосконаленням і вивченням новацій, він доброзичливий у спілкуванні, але вимогливий на уроці. А якщо бачить, що дитина на уроці бавиться смартфоном, знає, як перетворити цю гру на захопливий навчальний процес.

Оксана Писана

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу