17 жовтня 2016 року в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбувся форум наукової та виробничої спільнот нафтогазової енергетики України на тему «Нарощування видобутку вітчизняних нафти і газу: наука, технології, стандартизація та прозорість».

Із вступним словом звернувся академік НАН України, ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський. Він зазначив, що тільки та теорія претендує на наукові значення, яка вказує шлях практиці. Щоб бути ефективними, ми повинні працювати разом з підприємствами, об’єднаннями, Міністерством енергетики, обмінюватися інформацією і напрацьовувати відповідні позиції, куди рухатися далі.

На форумі наукової та виробничої спільнот нафтогазової енергетики України з актуальними доповідями виступили: академік НАН України, ректор ІФНТУНГ Крижанівський Є. І., проф. Карпаш О. М., проф.. Куровець С. С., проф. Чудик І. І., проф. Кондрат О. Р., проф. Середюк М. Д., проф. Райтер П. М.

Науковці працювали за тематичними напрямами підготовки: комплексна цільова програма «Науково-організаційні засади нарощування видобутку вітчизняних нафти і газу та проблеми технічного регулювання в нафтогазовій галузі України»; основні напрямки наукової діяльності університету; шляхи нарощування ресурсів нафти і газу; розвиток науково-практичних засад щодо якісного спорудження свердловин для освоєння важкодоступних нафтових покладів; удосконалення технологій розробки родовищ природних вуглеводнів із метою підвищення кінцевого газонафтоконденсатовилучення; ініціатива прозорості видобувних галузей (UAEITI) (ініціатива прозорості видобувних галузей (ЕІТІ) – це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості, який впроваджується у 48 країнах світу (станом на 2014 р.). EITI вимагає проведення аудиту платежів, які здійснюють компанії, та доходів, пов’язаних із розробкою національних природних ресурсів, які отримують уряди країн. тощо); розроблення технології надійної та ефективної експлуатації нафтогазотранспортної системи України за неповного завантаження із урахуванням перспектив надходжень нафти і газу з альтернативних джерел; удосконалення технологій, технічних засобів, нормативного забезпечення технічної діагностики і енергозабезпечення ГТС України.

Читайте також: Наукові установи та науково-технологічні комплекси більше не віддаватимуть частину прибутку до держбюджету

На форумі виступили представники нафтогазових підприємств. Академік НАН України, ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський та керівник відділу з буріння та свердловинних технологій ПрАТ «Нафтогазовидобування» Віталій Іванишин дали інтерв’ю ЗМІ.

За інформацією Івано-Франківського національного
технічного університету нафти і газу

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *