Із початку 2016-го в ЖДУ триває Рік Івана Франка, ім’я якого носить цей навчальний заклад. Серед запланованих заходів – Всеукраїнська науково-теоретична конференція «Іван Франко в сучасному інтелектуальному просторі», що відбулася 25 жовтня. Науковці України присвятили його 160-й річниці від дня народження Івана Франка.

«Для нашого університету ця конференція є, безперечно, особливою, бо наш університет – імені Івана Франка. Рік, який добігає до кінця, це Рік пам’яті Івана Франка: видатного письменника, поета, економіста, педагога, філософа. Чесно кажучи, особистість Івана Франка об’єднує університет в єдину родину, тому що Франко є зразком працьовитості, його називають титаном праці», – зауважив під час відкриття ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

На важливості подібних заходів наголосив й заступник голови Житомирської обласної ради Максим Вілівчук.

Програма науково-теоретичної конференції «Іван Франко в сучасному інтелектуальному просторі» містила півсотні доповідей, у яких науковці з різних куточків України представили результати досліджень літературознавчих концепцій Івана Франка, мовознавчих аспектів та історіософських модусів його творчої спадщини, а також проблематики національної освіти й виховання в творчості Каменяра.

Кожна наукова доповідь у конференц-залі з тематичною виставкою книг і портретами Івана Франка сприймалася зацікавлено. Присутні – студенти й викладачі – відкривали для себе нового Каменяра – не тільки поета чи літературознавця, а й потужного аналітика, чиї погляди еволюціонували й міцніли разом із зростанням його світогляду, набуттям досвіду, глибоким вивченням життя.

Уся конференція – від вступного до заключного слова – була пройнята духом високого патріотизму, «науки, думки, волі», як цього й бажав Іван Франко.

Прес-центр ЖДУ імені Івана Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу