25 жовтня 2016 року в комунальному закладі «Хотинська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2» відбувся педагогічний практикум «Сучасні методи корекції усного та писемного мовлення учнів початкових класів під час корекційно-логопедичних занять» для працівників, відповідальних за інклюзивне навчання, та логопедів.

Учасників семінару зустріли  з музичними привітаннями вихованці гуртка гри на духових інструментах у супроводі керівника Олександра Латошкіна.

Гості мали можливість переглянути виставку робіт дитячої творчості, на якій були представлені вироби гуртківців.

Відкрила семінар, ознайомила з програмою та теоретичними аспектами з теми практикуму головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та соціального захисту Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксана Гринюк.

Кандидат психологічних наук, доцент кафедри логопедії та спеціальних методик Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Наталія Гаврилова провела майстер-клас: «Перспективне планування занять з розвитку мовлення у дітей молодшого шкільного віку», а кандидат педагогічних наук, асистент кафедри логопедії та спеціальних методик Оксана Ткач ознайомила присутніх із сучасними  методами корекції усного та писемного мовлення молодших школярів під час логопедичних занять.

Відповідно до програми семінару, робота практичного модуля розпочалась із логопедичних занять, які проводили вчителі-логопеди  Зоя Мельник  та Ада Гергележіу.

Присутні мали змогу ознайомитись із сучасними  методами корекції усного та писемного мовлення, розвитку правильної звуковимови. Під час проведення занять учасники активно долучилися  до пошуку інноваційних шляхів подолання вад усного та писемного мовлення в молодших школярів.

Читайте також: Наступність між дошкільною і початковою ланками освіти обговорили на конференції в Сумах

Вчителі-логопеди  презентували свої напрацювання, методичну літературу та  посібники, наочні та дидактичні матеріали.

Спільну роботу педагогів закладу з корекції вад мовлення молодших школярів було продемонстровано під час концертної програми «Сузір’я талантів». Метою заходу була підтримка і розвиток талановитої учнівської молоді, підвищення художнього і виконавського рівнів учасників, формування чіткої вимови, дикції та розвиток художньо-естетичних смаків, виявлення обдарованих дітей.

Святкову програму розпочали ведучі – учениця 9-го класу Тетяна Левицька, учень 10-А класу Вадим Мацкуляк і вокальна група дівчат «Калинонька» піснею «Вітальна». Учні розповідали про нашу рідну землю – Україну, про те, що щасливі жити на цій чудовій, багатій землі. Вокальне тріо  в складі семикласниць Ангеліни Рясової, Вікторії Табак, Ольги Дручук виконало пісню «Ми діти твої, Україно». Продовжив свято учень 5 класу Степан Тимчук віршем «Моя Батьківщина – найкраща у світі!» та піснею «Я є українець». Учасники хореографічного колективу «Мрія» подарували гостям запальні танці «Зозуля» та «Плескач». Діти розповіли про найзаповітніше їхнє бажання – жити під мирним небом України.

Щоб поліпшити настрій учасникам семінару, учні підготували до виховного заходу гуморески «Про пам’ять» за Едуардом Успенським, «Коріння й насіння» та «Найкраща мова» Павла Глазового, «Футболісти» Степана Гриценка.

На згадку про зустріч усім присутнім учні подарували сувеніри. Завершилось свято презентацією фільму  про шкільну  талановиту молодь.

Крім того, наприкінці семінару-практикуму відбулося обговорення та  підбиття підсумків роботи.

Прес-служба ДОН Чернівецької ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *