Навчальна програма курсу “Сімейні цінності”, що була схвалена Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти у 2012 році, та матеріали до неї будуть перевірені на предмет науковості та гендерної рівноправності. Таке доручення Інституту модернізації змісту освіти дала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

МОН наголошує, що вважає своїм обов’язком дотримання принципів науковості та гендерної рівноправності.  Оскільки у ЗМІ поширюється інформація, що, схвалена Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти у 2012 році, навчальна програма курсу “Сімейні цінності” та матеріали до неї не відповідають цим принципам, має бути здійснена перевірка. Це може стати підставою для скасування грифу МОН.

Так, згідно пункту 3 “Порядку надання навчальній літературі, засобам навчання і навчальному обладнанню грифів та свідоцтв МОН”, якщо програма не відповідає чинним стандартам, що “призводить до зниження її наукового і  науково-методичного  рівня  та  якості” гриф Міністерства освіти і науки, в тому числі схвалення, може бути скасовано.

Наголошуємо, що лист МОН № 1/9-562 від 21 жовтня 2016 року  “Про впровадження курсу «Сімейні цінності» був написаний з метою виконання Постанови Верховної Ради України  “Про Рекомендації парламентських слухань на тему: “Сімейна політика України – цілі та завдання”.

Згідно Постанові, ВРУ доручило Міністерству освіти і науки України  “забезпечити впровадження в системі освіти програм формування сімейних цінностей, сформованих на основі національно-культурної спадщини українського суспільства”.

Інформує прес-служба МОНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *