До перемог і спільної праці для розвитку  професійно-технічної освіти закликала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на відкритті Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine».

«Ми сподіваємось на більш активну участь бізнесу у фінансуванні професійно-технічної освіти і покращенні її матеріальної бази. Не може бути такої великої різниці між можливостями на ринку праці та тією навчальною базою, на якій ми готуємо наших випускників», – зазначила Лілія Гриневич.

Також вона подякувала працівникам професійно-технічної освіти, які навіть у цей  складний час готують професійні кадри для України, та підтримала учасників конкурсу.

“Я  хотіла б подякувати усім відважним, які прийшли на цей конкурс. Тому що він створить для вас можливості пройти ще один етап свого зростання. Я бажаю вам перемог, насамперед перемог над собою, бо вони дають можливість удосконалювати  власну майстерність і ділитися нею з іншими учнями ваших навчальних закладів”, – привітала учасників конкурсу Лілія Гриневич.

Мета проведення Всеукраїнського конкурсу – це популяризація робітничих професій, професійна орієнтація молоді, а також впровадження в систему вітчизняної професійної освіти кращих міжнародних напрацювань.

Відповідно до Умов конкурсу, у змаганнях можуть брати участь учні (студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, кваліфіковані робітники, фахівці у віці від 18 до 22 років.

Із 31 жовтня по 2 листопада конкурс проводитиметься за такими професійними компетенціями: кондитерське мистецтво, кулінарне мистецтво, ресторанний сервіс, перукарське мистецтво, технології моди, зварювальні роботи, сухе будівництво та штукатурні роботи, облицювальні роботи, сантехніка та опалення. А з 21 по 25 листопада – мехатроніка та мобільна робототехніка.

На заході також були присутні Гройсман Володимир Борисович — Прем’єр-міністр України, Рева Андрій Олексійович — міністр соціальної політики, Жданов Ігор Олександрович — міністр молоді та спорту України та Райнін Ігор Львович — голова Адміністрації Президента України.

Нагадаємо, що одним із пріоритетів Плану діяльності Уряду, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 травня № 418, визначено «Модернізацію професійної (професійно-технічної освіти)».

Довідково:

Усеукраїнський конкурс професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» організований за рахунок благодійних внесків, тому кошти з державного бюджету витрачені не були.

WorldSkills International (WSI) – це некомерційне об’єднання заснував гендиректор Іспанської молодіжної організації Хосе Антоніо Елола Оласо. Разом із директорами професійних центрів Антоніо Альмагро Діасом і Фаустіно Рамосом Діасом він розпочав реалізовувати цей проект. У 1946 році, коли Іспанія відновлювалася після закінчення Другої світової війни, була величезна потреба в кваліфікованих кадрах. Автор ідеї переконував учителів, учнів та їхніх батьків, а також потенційних роботодавців, що їхнє майбутнє залежить від ефективної системи професійної підготовки.

Перші змагання пройшли в Іспанії в 1947 році і стали резонансною подією для всього суспільства. Сьогодні WSI об’єднує понад 70 країн. Проводяться різноманітні заходи: регіональні й національні змагання, континентальні першості. Один раз на два роки відбувається світовий чемпіонат робітничих професій WorldSkills, який ще називають «Олімпіадою для робітничих рук». Участь у змаганнях бере молодь віком від 18 до 22 років. Це на сьогодні – наймасовіше змагання в усьому світі.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу