В оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти Волині інвестовано понад 180 млн грн. Про це повідомив начальник управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації Олександр Хомич під час підсумкової обласної конференції освітян, на якій підбито підсумки роботи та визначено завдання на новий навчальний рік.

У дошкільній освіті вперше за роки незалежності відкрито за рік 1400 додаткових місць. Введено в дію три новобудови: ДНЗ с. Жидичин Ківерцівського району, ДНЗ № 40 м. Луцька та дошкільний навчальний заклад у складі НВК у с. Мельники Шацького району. Загалом на території Волині функціонують 403 ДНЗ та 48 НВК, в яких здобувають освіту 33 180 дітей 1 – 6 років. Утім, досі садочки переповнені: на 100 місць – 126 дітей. Разом зі збільшенням народжуваності на Волині це стимулює освітян до відкриття нових груп у наступних роках.

Найчисленнішою складової галузі є загальна середня освіта. У 2011 – 2012 навчальному році працювало 776 шкіл, де навчалось понад 124 тисячі школярів, з яких 10 387 – випускники, які продемонстрували свої високі знання під час зовнішнього незалежного оцінювання. Лише 6,9 % волинських випускників не отримали права навчатись у ВНЗ, що є найнижчим показником серед областей України та другим після Києва.

Мережа професійно-технічної освіти упродовж останніх років не змінювалась і, в основному, відповідає вимогам часу та задовольняє потреби ринку праці регіону в кваліфікованих працівниках. Освітні послуги надають 19 закладів державної форми, 3 підпорядковані ВНЗ та 38 – І атестаційного рівня. У 2012 році профнавчанням було охоплено майже 10 тис. осіб. Найбільше випускників здобуває професії для промисловості, АПК, будівельної галузі, транспорту та сфер послуг, торгівлі та громадського харчування.

Голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук відзначив, що навчальний рік, який минув, був хорошим для Волині: «Торік ми діяли фрагментарно. Вже у 2012-му сформовано загальну систему раціонального та відповідального ставлення до освіти. У школи, дошкільні навчальні заклади інвестовано не один десяток мільйонів гривень. У кожному місті та районі до нового навчального року зроблено величезні роботи. Сподіваюся, поліпшення матеріальних умов і комфорт у закладах переросте у повну самореалізацію педагогів та якість знань дітей».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *