Професійно-технічні та вищі навчальні заклади готові до нового навчального року. Про це на засіданні Колегії МОНмолодьспорту сьогодні розповів міністр Дмитро Табачник.

За його словами, новий навчальний рік у стані повної готовності зустрінуть 99 % професійно-технічних навчальних закладів. У них проведено ремонтні роботи на суму близько 60 млн гривень. При цьому кількість вакантних посад у профтехучилищах – лише приблизно 2 %, нині  вирішується питання забезпечення навчальних закладів кадрами повним обсягом.

З 1 вересня 2012 року в Україні працюватимуть 991 професійно-технічний навчальний заклад. Навчатися до них підуть близько 400 тис. осіб, з них 170 тис. – першокурсники. Дві третини учнів одночасно з професією здобуватимуть повну загальну середню освіту; кожний другий за час навчання отримає дві і більше професій, що підвищить мобільність випускників на ринку праці.

Як зазначив міністр, у вищих навчальних закладах державне замовлення зазнало кількісних і якісних змін порівняно з минулим роком. Наприклад, на підготовку молодших спеціалістів цьогоріч передбачено 59,1 тис. бюджетних місць, що майже на 5 тис. більше, ніж у 2011-му; бакалаврів – на 22,6 тис. більше (103,3 тис. місць); магістрів – на 2 тис. (33,4 тис. місць).

Важливою новацією цьогорічної кампанії стала робота всіх вищих навчальних закладів незалежно від рівня акредитації та форми власності в Єдиній державній базі з питань освіти, що забезпечило прозорість вступної кампанії, оперативність отримання даних про перебіг прийому заяв та унеможливило будь-які зловживання. За числом поданих заяв цьогорічна вступна кампанія є рекордною за всі роки незалежності України.

Також Дмитро Табачник поінформував, що до 15 жовтня поточного року буде повністю завершена робота  з підготовки до осінньо-зимового періоду всіх навчальних закладів України, яка вже сьогодні виконана більше ніж на 70 %.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу