У дошкільному навчальному закладі № 69 «Ведмедик» м. Краматорська  існує така форма роботи з батьками – Клуб матусь “Моя мама вміє все”.

Напередодні 10 листопада – Міжнародного дня науки, – відбулося чергове засідання клубу. Тема зустрічі: «Нові відкриття – щодня!», або Розвиваємо допитливість та пізнавальні інтереси дитини.

Як приборкати бурхливу енергію та невгамовну допитливість малюка? Як максимально використовувати допитливість дитячого розуму і підштовхнути дитину до пізнання світу? Як сприяти розвитку творчості та самостійності дитини? На ці та інші запитання намагались знайти відповідь на цьому засіданні.

Дитина-дошкільник уже є дослідником, вона проявляє велику цікавість до різноманітної дослідницької діяльності, зокрема – до експериментування.  Саме дитяче експериментування сприяє розширенню кругозору, збагаченню досвіду самостійної діяльності, саморозвитку дитини.

Завідувач дитсадка  Світлана Бородай  та методист Олена Бобришева підготували та провели на засіданні Клубу прості досліди, які не потребують спеціального обладнання чи лабораторій.

Але проводити ці досліди необхідно  в присутності дорослих, щоб уникнути непередбачених ситуацій, небезпечних для життя дітей.  Були продемонстровані  такі експерименти:  кольоровий коктейль (змішування рідини з різною щільністю),   надування кульки за допомогою вуглекислого газу, дослід із стаканом води (папір утримує воду), кольоровий шнур. Разом із дітьми та батьками проведені досліди: квіти лотоса (розпускання пелюсток у воді) , чудові сірники (перетворення сніжинки на зірку), веселка (вода піднімається волокнами паперу).

Гадаємо, що тепер батьки залюбки разом із дітьми експериментуватимуть удома, бо виявилось, що це просто і цікаво.  Хай наші діти ростуть розумничками.

     Світлана Бородай, Олена Бобришева, ДНЗ №69 «Ведмедик» м. Краматорська 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *