Значною подією в суспільному житті Луганщини став Молодіжний форум «Профспілка – це ми». Він відбувся в нинішньому адміністративному центрі області Сєвєродонецьку на базі місцевого Вищого професійного училища під егідою обласної Федерації профспілок і профспілкового комітету Сєвєродонецького об’єднання «Азот».

– На наш пілотний захід, – розпочав відкриття голова профкому цього містоутворюючого підприємства та відновленої обласної  Федерації Валерій Сергійович Черниш, – зібралися учні  базових закладів професійно-технічної освіти. Якщо все пройде вдало, то такі події поширяться на всю область.

Пройшло все, за загальним визнанням учасників, не просто вдало, а цікаво та корисно. Атмосфера форуму була невимушеною, по-справжньому товариською й святковою. Учасники представили театралізовані візитівки  своїх колективів, дотепно розповіли про те, яким вбачають профспілкове життя.

«Воно поєднується з професійним становленням, адже учнівські профорганізації трьох базових навчальних закладів «Азоту» входять до складу його профспілкової організації нашої галузевої профспілки», – зазначає голова облради профспілки працівників хімнафтохімпрому, член  Ради ФПУ Володимир Григорович  Кравченко.

На конкретних прикладах розкривалися й такі доволі серйозні речі, як захист прав працівників, соціальне партнерство. На цьому наголосили, зокрема, голова обласної Асоціації працівників профтехосвіти, депутат міськради, директор Сєвєродонецького ВПУ Юрій Кіндратович Кузьмінов і член Президії Федерації профспілок України Валерій Сергійович Черниш.

– Наша молодь готувалася до цього Форуму, – відзначає голова учнівського профкому ВПУ, майстер виробничого навчання зварювальників Олександра Євгенівна Ворошилова. – Так само, як і наші друзі з сєвєродонецьких профліцею, торговельно-кулінарного ВПУ № 92. Тому змогли продемонструвати й неабиякі знання у вікторині на профспілкові теми та власні таланти в концертній програмі.

Про напрямки діяльності профспілок нагадали відеофільм,  новий тематичний стенд, а про досвід такої роботи – огляд, із яким виступила директор профспілкової бібліотеки «Азоту» Наталія Володимирівна Зарубій.

Вона презентувала тематичні книжки, зокрема, місцевих авторів-профактивістів, які розповіли про історію та  сучасний розвиток профспілкового руху в регіоні, його лідерів. Звісно, йшлося й про газету «Профспілкові вісті», заводську пресу, періодичні видання профкому «Азоту» та газету «Талісман» Сєвєродонецького ВПУ, яка нещодавно стала лауреатом міжнародного конкурсу, а також про сайти навчальних закладів, де теж висвітлюється громадське життя.

– Профспілка завжди молода, – з такими словами завідувач організаційно-масового відділу профкому «Азоту» Тетяна Володимирівна Лісовська запросила на сцену першокурсників, яким урочисто вручили профспілкові квитки та ділові блокноти. Адже цим юнакам і дівчатам довірили бути профгрупоргами.

Ярослав Григоренко, Тетяна Новікова, Олеся Стельмах та інші нові активісти сказали, що тепер краще уявляють, над чим їм працювати, але налаштовані й  надалі вчитися цього. Тим більше, що обласна Федерація профспілок планує цільові семінари для молоді.

Семен Перцовський,

керівник громадського прес-центру облради

профспілки працівників хімнафтохімпрому

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *