Кандидат в майстри спорту України, п’ятиразовий призер чемпіонатів України Роман Баланюк  виборов три медалі – “золоту”, “срібну” та бронзову” – XXIV чемпіонату світу з гирьового спорту, що відбувся недавно в місті Турині, Італія.

У перший день змагань, виступаючи у ваговій категорії до 75 кг, Роман показав високий результат та став чемпіоном світу серед юніорів у вправі «поштовх довгим циклом» піднявши дві 32-кілограмові гирі 44 рази ( власна вага юнака лише на 10 кг більша від ваги снаряду).

На другий день спортсмен виступав у «двоборстві» та виконав 75 підйомів двох 32-кілограмових гир у вправі «поштовх» (найкращий результат цієї вагової категорії у змаганнях серед юніорів та другий результат у змаганнях серед чоловіків). На жаль, для того, щоб стати чемпіоном світу ще й у «двоборстві» спортсмену та його тренеру забракло досвіду змагань такого високого рівня.

Велике бажання не тільки перемогти, а й при цьому виконати норматив майстра спорту призвело до помилки при виконанні вправи «ривок». Виконавши 45 підйомів гирі вагою 32 кг, лівою рукою спортсмен зачепив гирею поміст, тож замість «золота» лише «бронза» та третє місце чемпіонату світу серед юніорів у двоборстві.

На завершення змагань Роман Баланюк взяв участь у командній естафеті (поштовх двох гир 32 кг протягом двох  хвилин). Попри те, що тернополянин  був найлегшим у вазі та наймолодшим за  віком серед усіх учасників (адже змагатись довелося з дорослими чоловіками), він показав високий результат та допоміг збірній України стати срібними призерами чемпіонату світу серед чоловіків у «естафеті».

Тренер Романа Баланюка – Віталій Гуголь підтримав успіхи свого вихованця, ставши бронзовим призером чемпіонату світу в змаганнях серед чоловіків у ваговій категорії + 90 кг.