Міністерство оcвіти і науки України має план щодо підтримки розширення автономії вищих навчальних закладів і уряд його підтримує. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з курсантами та професорсько-викладацьким складом Херсонської державної морської академії.

У рамках візиту Володимира Гройсмана супроводжував перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.

Прем’єр-міністр високо оцінив рівень підготовки курсантів і запроваджуваних у навчальному процесі у Херсонській державній морській академії технологій. За останні 5 років у матеріально-технічну базу закладу іноземними партнерами було інвестовано близько 27 мільйонів доларів.

Так, наразі діє чотиристороння угода між Міністерством освіти і науки України, Херсонською обласною державною адміністрацією, компанією «Марлоу Навігейшн» та Херсонською державною морською академією. Завдяки цій угоді в рамках навчального закладу було створено нову навчально-тренувальну базу.

Ми бачимо, що в цьому навчальному закладі створено унікальну навчально-тренувальну базу, яка не має аналогів в Україні та є надсучасною на європейському освітньому просторі. Навчально-виховний процес враховує всі сучасні вимоги Міжнародної морської організації та галузеві стандарти вищої освіти України. Це яскравий приклад того, як слід реформувати вищу освіту і робити її конкурентно спроможною на світовому ринку освітніх послуг”, – наголосив Володимир Ковтунець.

Слід зазначити, що за підсумками навчання вихованці Херсонської державної морської академії мають 100% працевлаштування.

Нагадуємо, що 15 жовтня при Херсонській державній морській академії було утворено Міжнародний морський кластер, до якого  приєдналися 17 учасників, серед яких представники іноземних компаній, Міністерство освіти і науки України, керівництво ХОДА тощо.

Кластер дасть можливість збільшити інвестиції в розвиток матеріально-технічної бази закладу, а також створить можливості для майбутніх абітурієнтів отримувати інвестиційні кошти на навчання з відстрочкою платежу на весь період навчання.

Інформує прес-служба МОН України