Прем’єр-міністр України Микола Азаров позитивно оцінив підготовку до навчального року. Про це він заявив на засіданні Кабінету Міністрів України. За його словами, для всіх учнів, і, зокрема, для понад 430 тисяч першокласників, уряд намагався створити свято і кращі умови навчання, ніж були раніше.

Прем’єр-міністр наголосив, що вперше абсолютно всі першокласники отримають новенькі підручники: надруковано 63 назви підручників загальним накладом 4 мільйони  примірників.  «Всі підручники доставлені до навчальних закладів», – відзначив він.

Крім того, наголосив Микола Азаров, поточний рік є рекордним у виконанні програми «Шкільний автобус»: закуплено майже тисячу автобусів для доставки дітей з віддалених населених пунктів до шкіл.

Також збудовано і капітально відремонтовано більше 2,5 тисяч приміщень загальноосвітніх закладів; вітчизняні школи отримають поточного року 15 тисяч комп’ютерів.

Глава уряду повідомив, що розроблені стандарти базової й повної загальної середньої освіти, Державний стандарт початкової загальної освіти. «Вони  повинні забезпечити – для початкової школи насамперед – повноцінний фізичний розвиток дітей, а для старшої школи – фізичний розвиток, загальну повну освіту плюс профільну спрямованість. За рахунок  профільності ми й розвантажимо школярів», – наголосив Микола Азаров, додавши, що уже з 1 вересня стандарти запроваджуються в 1 класі початкової школи.

«Тобто, до навчального року ми підготувались непогано. Проте все одно прошу членів Кабінету Міністрів востаннє, і прискіпливо, вивчити стан справ у закріплених регіонах. Якщо треба, надати допомогу і оперативно виправити недоліки», – підсумував Прем’єр-міністр.

За інформацією Урядового порталу

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу