9 листопада – День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом Президента України в 1997 році і відзначається щорічно на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Із нагоди святкування у ВПУ №3 м. Мукачева, ДНЗ “Ужгородський центр ПТО” та Тячівському професійному ліцеї пройшов І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Завдання заходу передбачало написання учнями творчих робіт, перевірку українського правопису та вміння працювати з текстом.

У ВПУ №3 м. Мукачево також проведено виховну годину, літературну годину на тему «О, слово рідне! України слава!», організовано огляд учнівських тематичних стіннівок та написання радіодиктанту.

Цікаві літературно-музичні композиції пройшли у ДНЗ «Ужгородський  центр ПТО» та Берегівському професійному ліцеї сфери послуг, де вихованці навчальних закладів продемонстрували вміння художнього читання поезій, прозових творів, свої вокальні дані, артистизм.

Під час виховної години учні Хустського професійного ліцею сфери послуг мали змогу «доторкнутися» до поетичного слова українських письменників, переглянути відеоролики з українськими народними піснями.

До Дня української писемності та мови в бібліотеці Свалявського професійного будівельного ліцею відбулася віртуальна виставка «Скарб народу», а в ДПТНЗ «Білківський професійний аграрний ліцей» яскравою цікавинкою святкування став флешмоб під гаслом «Я люблю мову».

Ознайомитися з художньою та науковою літературою, глибше дізнатися про історію рідного слова та мови учнівська молодь Міжгірського професійного ліцею мала змогу на тематичному вечорі «Мова – душа народу» та з книжкової виставки.

Проведення таких заходів дає можливість прищеплювати молодому поколінню любов до рідного слова, сприяє поліпшенню культури мовлення, збагаченню словникового запасу, виховує почуття патріотизму та любові до України.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Закарпатській області

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу