Школа як центр громади є основою успішної децентралізації, а уряд сприятиме розвитку опорних шкіл і допомагатиме об’єднаним територіальним громадам розвивати якісну освіту. Про це зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на відкритті конференції «Україна на шляху децентралізації освіти».

Вона наголосила, що в освітній субвенції на 2017 рік закладено  200 млн гривень на автобуси для опорних шкіл, 300 млн грн – для навчальних закладів об’єднаних територіальних громад і ще додатково 300 млн грн на обладнання кабінетів для вивчення природничих наук в опорних школах.

“Ми хочемо спонукати об’єднані територіальні громади розвивати успішну освіту. Нам потрібна школа, побудована на партнерстві  між батьками, учителями та дітьми. І головне – школа має стати центром громади”, – додала Лілія Гриневич.

Як відбувається децентралізація у сфері освіти з погляду розвитку освітньої інфраструктури, розказав віце-прем’єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Він наголосив, що хоч процес і відбувається складно, але вже зараз створення опорних шкіл поступово стає ініціативою громади. Дуже важливо, щоб цей процес набирав сили, і громади реально використовували свої можливості, які створюються для них сьогодні.

Організаторами конференції за підтримки шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» виступили  Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Захід зібрав учителів, директорів шкіл, представників обласних департаментів освіти та представників громад з усієї України.

Захід проходить у форматі трьох сесій:

1.         Децентралізація освіти

2.         Управління освітою на місцевому рівні

3.         Паралельні обговорення в групах:

•          Фінансування освіти.

•          Моніторинг освітньої галузі.

•          Опорні школи.

•          Автономія школи та вчителя.

Повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу