Із робочим візитом до Запорізького національного університету завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Латвія в Україні Юріс Пойканс.

Він зустрівся з ректором, професором Миколою Фроловим, першим проректором, професором Олександром Бондарем, проректором із науково-педагогічної роботи, професором Володимиром Волковим, головою студентської ради Антоном Назаренком.

Під час зустрічі Юріса Пойканса з керівництвом вишу Микола Фролов мав нагоду презентувати гостеві діяльність університету як провідного вищого навчального закладу Запорізького регіону та розповів про  пріоритетні проекти на сьогодні: популяризацію академічної доброчесності у виші та участь у відповідних програмах із її дотримання, розробку Кодексу честі; упровадження Концепції вивчення іноземних мов, сприяння академічній мобільності; власні розробки вишу в галузі енергозбереження; постійне піклування про благоустрій сучасного студентського кампусу та матеріально-технічної бази загалом.

Пан Пойканс щиро подякував ректору за цікаву розповідь і зазначив, що Україна та Латвія дуже схожі країни, їх єднають спільні традиції. Також гість наголосив на тому, що задля розвитку подальших контактів із Запорізькою областю планується створення інституту почесного консульства, у рамках якого співпраця із Запорізьким національним університетом має можливість продовжитися через втілення в життя спільних латвійсько-українських освітніх проектів.

Також Юріс Пойканс узяв участь у дискусії зі студентами вишу на тему «Досвід Латвії у галузі реформ та євроінтеграції: наскільки він може бути корисним для України». У вступному слові пан Посол зупинився на темах спільного шляху розвитку Латвії та України, на підтримці проєвропейського вибору нашої держави, а також на тих ключових порадах, які наразі лишаються найактуальнішими для нашої країни. Йдеться про соціально-економічну та політичну стабілізацію в суспільстві, кропіткий шлях різногалузевих реформ та якомога старанніше піклування про загальний добробут населення як держави, так і самих громадян. Пан Пойканс презентував коротку економічну візитівку своєї країни, розповідаючи про її порти, фармацевтику, індустріальний сектор, ІТ-галузь, сільське господарство.

Продовжився захід роботою у форматі «запитання-відповідь». Студентство цікавили такі питання, як європейська безпека, ймовірність створення європейської армії, позиція нейтралітету держав у світовому просторі, негативні стереотипи в Європі про Україну, ставлення латвійців до нашої країни.

IMG_0029

Помітну хвилю зацікавленості викликало й таке актуальне питання, як Трампівський фініш президентських виборів у США. Студенти цікавилися думкою гостя про географічну версію першої поїздки новоспеченого політичного лідера країни, вектори його пріоритетів тощо.

Також чимало питань студенти присвятили явищу «екзитів», а саме «брекзиту» та іншим подібним неологізмам світових політичних процесів, як-от «грекзиту», що походять від факту виходу Великої Британії із Європейського Союзу та прогнозів щодо виходу Греції.

Наприкінці зустрічі Микола Фролов щиро подякував гостеві за змістовну та цікаву дискусію і закликав присутніх насамперед до оптимізму та віри на шляху до побудови стабільної української європейської держави.

IMG_0037

Прес-центр ЗНУ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *