Уряд перерозподілив 1 млрд 615 млн 896 тис. гривень резерву коштів і нерозподілених видатків освітньої субвенції, щоб посилити матеріально-технічну базу шкіл, продовжити закупівлю шкільних автобусів для опорних закладів та підтримати освіту в об’єднаних територіальних громадах.

Більша частина цих коштів  була взята з нерозподілених видатків освітньої субвенції на 2016 рік для територій Донецької та Луганської областей, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень.

“Перерозподіл цих коштів освітньої субвенції, що становлять понад півтора мільярда гривень, дасть нам змогу суттєво підтримати українську освіту: запобігти виникненню заборгованості із заробітної платні перед працівниками ЗНЗ та з оплати комунальних послуг і енергоносіїв і, що не менш важливо, спрямувати кошти на подальший розвиток української освіти”, – наголосила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Завдяки перерозподілу коштів на поточні видатки та на оновлення матеріально-технічної бази українські школи отримають 815 млн 896,6 тис. гривень.

Для підтримки об’єднаних територіальних громад у придбанні шкільних автобусів, оснащенні шкіл засобами навчання та комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання, впровадженні енергозберігаючих технологій – перерозподілом передбачено 300 млн грн.

Окремо кошти в розмірі 300 млн гривень також передбачені на оснащення засобами навчання ЗНЗ із поглибленим вивченням природничих і математичних предметів та опорних закладів.

200 млн грн із перерозподілу виділено на закупівлю автобусів для підвезення школярів до опорних шкіл. Як і раніше, придбання автобусів здійснюватиметься на засадах співфінансування 70% – з державного бюджету та 30% – з місцевих бюджетів.

Інформує МОН України