Уряд визначив перелік із 19 професій загальнодержавного значення – підготовка кадрів за цими професіями здійснюватиметься в професійно-технічних навчальних закладах за кошти державного бюджету. Про це йдеться в постанові КМУ, що була прийнята сьогодні, 16 листопада, під час засідання уряду.

“Ці професії – пріоритетні для розвитку економіки країни і підготовка кадрів за ними потребує державної підтримки. Завдяки цьому рішенню ми не лише забезпечимо пріоритетні галузі кваліфікованою робочою силою, а й суттєво підтримаємо професійно-технічні навчальні заклади”, – зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

На фінансування визначених професій у 2017 році уряд планує витратити 169 млн 600,8 тис. гривень. Ці кошти будуть включені в освітню субвенцію та передані місцевим бюджетам.

Перелік професій

 1. Машиніст бурової установки (будівельні роботи).
 2. Монтажник систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації.
 3. Бурильник експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту та газ.
 4. Помічник бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту й газ.
 5. Моторист бурової установки.
 6. Тістороб.
 7. Верстатник деревообробних верстатів.
 8. Живописець.
 9. Верстатник широкого профілю.
 10. Токар.
 11. Фрезерувальник.
 12. Налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням.
 13. Складальник корпусів металевих суден.
 14. Монтер колії.
 15. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів.
 16. Виноградар.
 17. Бджоляр.
 18. Помічник машиніста тепловоза.
 19. Помічник машиніста електровоза.

Нагадуємо, що підготовка за рештою професій, що необхідні для обслуговування місцевої інфраструктури та в комунальних господарствах, здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів залежно від регіональних потреб.

Станом на 1 вересня 2016 року в українській системі професійно-технічної освіти для здобуття професій загальнодержавного значення навчається 10 тис. 279 осіб.

Інформує МОН України

 

Один коментар до “Затверджено перелік професій загальнодержавного значення, за якими навчання в ПТНЗ здійснюватиметься за кошти держбюджету”
 1. Чому не маємо платних училищ? Адже багато юнаків і дівчат навчившись в одному профтехучилищи з часом розуміють, що не хочуть займатися тією професією яку опанували. А от навчитися іншої не можуть, бо не існує платних профтех училищ! Це проблема не тільки Києва, але й України. Зверталася у так зване міністерство молоді, спорту та сімьї, але там ліміт:дівчата-швачки, а хлопці-зварювальники. Але про яке зварювання може йти мова коли зір-8??? Оце і є проблема молодіжного безробіття!((((

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *