У Другій щорічній зустрічі університетів-учасників альянсу Норвезько-Української співдружності (NUUA), що відбулася 10-11 листопада в м. Будо (Норвегія), взяли участь ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко та координатор проекту «Україна-Норвегія» у ВНТУ, кандидат економічних наук, доцент Юрій Бурєнніков.

Ініціатором зустрічі був Університет NORD та Вища школа бізнесу і управління (м. Будо, Норвегія).

Учасники альянсу обговорили результати своєї співдії й окреслили перспективу — що можна зробити, аби активізувати норвезько-українське співробітництво. Насамперед розглянули основні напрями, серед яких розвиток соціально-культурної співпраці між університетами, обмін студентами, розробка спільних наукових досліджень, результати та перспективи перепідготовки колишніх військовослужбовців звільнених у запас за проектом «Україна-Норвегія» Міжнародного фонду соціальної адаптації.

Зі спільнотою NUUA зустрівся Bj?rn Olsen, ректор Університету NORD. Університет Nord — це норвезький державний університет, що був заснований королем торік восени через злиття кількох тамтешніх університетів. Нині Nord Університет має близько 1200 співробітників і 12000 студентів. Цей навчальний заклад орієнтований на міжнародне співробітництво в сфері навчання і досліджень. До речі, місто розташоване за 150 км на північ від Полярного кола.

Учасникам альянсу було презентовано організаційну структуру університету NORD: бібліотеку, кампус та інші підрозділи навчальної установи.

Відбулась церемонія укладання угоди про співпрацю з новими університетами. До складу NUUA офіційно увійшли ще три українські університети: Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Чернігівський національний технологічний університет і Мелітопольський інститут державного та муніципального адміністрування.

Отож, нині в альянсі Норвезько-Украінської співдружності беруть участь уже 16 ВНЗ.

Варто зауважити, що Вінницький національний технічний університет був другим університетом, що ввійшов до NUUA, і з 2015 року проводить постійну роботу щодо перепідготовки звільнених в запас військовослужбовців та членів їхніх сімей, що є стратегічним напрямком зазначеної співпраці.

ВНТУ уже перепідготував за різними напрямами понад 100 осіб.

 За інформацією прес-центру ВНТУ