Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти розробить та запровадить Policy Paper для здобувачів ступенів вищої освіти (бакалавра, магiстра, Ph.D, доктора наук). Про це повідомив керівник Секретаріату НАЗЯВО, обраний Голова Агентства Сергій Храпатий на своїй сторінці у Facebook за результатами засідання Комітету НАЗЯВО з питань етики.

У засіданні Комітету також взяли участь представники антиплагіатної громадської ініціативи «Дисергейт».

Сергій Храпатий зазначив, що Policy Paper це своєрідний директивний або аналітичний документ, в якому надаватимуться рекомендації щодо уникнення плагіату під час написання бакалаврських та магiстерських робіт, а також кандидатських і докторських дисертацій.

«У Сполучених Штатах Америки та в багатьох  європейських країнах існують такі документи, що мають одночасно рекомендацiйний i директивний характер та сприяють боротьбі з плагіатом і дотриманню принципів академічної доброчесності», – зазначив керівник Секретаріату НАЗЯВО, в.о. Голови Комітету з питань етики Сергій Храпатий.

За його словами, Policy Paper стане настільною книгою кожного, хто здобуватиме різні ступені вищої освіти. «Зараз багато хто не розуміє, що є плагіатом, а що ні. У цьому документі будуть надаватися чіткі рекомендації, як написати наукову роботу, щоб в ній не було плагіату. Таким чином, ми дамо всім орієнтир. Це стане вагомим кроком у боротьбі з засиллям плагіату, очищенням від тих, хто має на меті лише бездумно отримати науковий ступінь», – наголосив Сергій Храпатий.

Також він повідомив, що розробкою документу займатимуться члени НАЗЯВО спільно з представниками антиплагіатної ініціативи «Дисергейт» та із залученням науковців і експертів.

 Інформує НАЗЯВО

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу