26 листопада, в суботу, в День пам’яті жертв Голодомору, перші особи держави, представники всіх релігійних конфесій, громадськість, мас-медіа, жителі та гості столиці традиційно зберуться на території Меморіалу жертв Голодомору для вшанування пам’яті мільйонів українців, які стали жертвами геноциду в Україні в 1932 – 1933 років.

Офіційні заходи розпочнуться о 14:00. О 16:00 буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання та старт акції «Запали свічку». Увесь світ разом з Україною запалить свічки в пам’ять про жертв Голодомору.

Цього дня на території Меморіалу, просто на вулиці демонструватимуть документальні фільми про Голодомор і відеозаписи спогадів людей, які пережили геноцид. У приміщенні музею для відвідувачів буде представлено музейні фільми про Голодомор, свідчення очевидців, документальні виставки, інформаційні блоки, наповнені архівними документами, світлинами 1932 – 1933 років та мистецький проект «163» про масштаби людських втрат України від геноциду.

Відомий бандурист Тарас Компаніченко виконає поминальні псалми, етнографічний хор «Гомін» – духовні піснеспіви. У виконанні етногурту «Барвінок» прозвучать обрядові голосіння, які є елементом традиційної народної культури і які були майже втрачені після Голодомору.

О 17:30 у Національному палаці мистецтв «Україна» розпочнеться благодійно-просвітницька акція «Свічка пам’яті». Під час заходу прозвучать народні псалми від гурту “Стодивниця» (керівник – Ірина Барамба) та духовна музика у виконанні хору Київської православної богословської академії “Axios” (регент – Надія Купчинська), поезія у виконанні Ахтема Сеїтаблаєва, Каті Степанкової, Наталі Васько, Лариси Руснак, Анатолія Матвійчука, «Свічка» від народної артистки Оксани Білозір, які наповнять «Свічку пам’яті» особливим світлом і гармонією.

У малому залі палацу відбудеться відкрита лекція про Голодомор Людмили Гриневич. Також збиратимуть кошти на підтримку геріатричного центру в Станиці Луганській, що на лінії перетину з окупованою територією.

Засвітіть свічку 26 листопада о 16:00 в пам’ять про мільйони вбитих і про тих, хто пережив геноцид.

Інформація Міністерства Культури України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу