У житті сучасного школяра неабияке місце займає цифровий світ, планшети, смартфони тощо. І хоч такому малорухомому способу життя молодий організм щосили опирається, та часто він зазнає поразки в нерівній боротьбі з сидінням і відмовою від активності на користь серфінгу Мережею. Як виправити цю ситуацію, обговорювали в місті Стрию вчителі фізичної культури Львівської області і не тільки вони.

У вівторок, 22 листопада, в Стрийському НВК «Школа І ст. – гімназія ім. Митрополита Андрея Шептицького» відбувся обласний семінар учителів фізичної культури на тему «Вплив фізичних вправ на формування здоров’я школярів».

У цьому заході взяли участь Роман Волинець, заступник мера міста Стрия; Оксана Матвіїв, начальник відділу освіти виконавчого комітету Стрийської міської ради; Надія Пістун, завідувач методичного кабінету Стрийського відділу освіти; Леся Мізик, методист методичного кабінету відділу освіти міста Стрия; адміністрація гімназії. А також учителі фізичної культури Львівської області, керівники спортивних гуртків, інструктори з фізвиховання.

Вів семінар Андрій Буцерко – вчитель фізичної культури вищої категорії. Його виступ стосувався формування правильної постави за допомогою профілактора Євмінова. Андрій Романович розповів присутнім, що методика Євмінова – запатентована і затверджена Міністерством охорони здоров’я України. Це – фізкультура для лікування, відновлення і профілактики захворювань хребта в людей будь-якого віку. Заняття за цією методикою запускають механізми самовідновлення структур хребта і дають змогу вилікувати більшість захворювань хребта – від порушень постави і сколіотичної хвороби, до різних видів остеохондрозу.

Щоб не допускати захворювань хребта, досвідчений учитель фізкультури порекомендував займатися на профілакторі Євмінова всім – і дорослим, і дітям, зокрема тим, чий спосіб життя далекий від спортивного й активного.

Під час практичної частини семінару учениця Андрія Буцерка під його керівництвом виконала 12 вправ із комплексу для дітей шкільного віку, продемонструвавши, як насправді це просто та ефективно.

У рамках семінару також було проведено урок для учнів 9 класу «Професійно-прикладна фізична підготовка. Визначення координованості рухів за допомогою тесту Копилова (1987) «Десять вісімок», мета якого – допомогти учням усвідомити, що рухова активність сприяє належному фізичному розвитку, оптимізації навчання та відпочинку.

Семінар викликав пожвавлення серед усіх присутніх, адже проблеми з  хребтом більшості людей знайомі не з чуток. Зокрема, цікавили такі питання, як профілактика сколіозу у школярів, причини виявлення протрузій та кил дисків у ранньому віці, механізм впливу профілактики Євмінова на поставу тощо.

На закінчення семінару виступила Світлана Ступницька – доцент кафедри життєвих компетентностей ЛОІППО, кандидат наук фізичного виховання і спорту за спеціальністю «фізична реабілітація», інструктор ЛФК вищої категорії відділу реабілітації КМДКЛ. Вона схвалила тему семінару та подякувала Андрію Буцерку за цікаву подачу інформації й заглиблення в предмет. За її словами, порушена на семінарі тема щороку стає дедалі популярнішою, адже стосується найдорожчого – здоров’я та розвитку дітей. Також науковець висловила вдячність адміністрації закладу за належну організацію заходу та можливість взяти у ньому участь.

 Оксана Писана

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу